Antennid ja paigaldus

 • Väike ja paarkümmend eurot maksev toa-antenn on odavaim lahendus. Toa-antenn ei pruugi olla ka väikese vahemaa (kuni 15km) korral piisav, sest läbi seinte ja akende on signaali sumbuvus suur ning stabiilselt head telepilti ei teki. Sellisel juhul tuleks eelistada lihtsamat välisantenni. Väikeste ja kergete logaritmilise ehitusega (nn kuusepuud) antennid on lihtsad ja soodsad. Piisavalt kõrgele paigaldatud ja õigesti suunatud antenniga näeb digipilti ka saatjast kaugemal.

  Osta siit

 • Telemastist kaugemal tuleks eelistada tugevama võimendusteguriga antenni. Sellise antenni eeliseks on lühike horisontaalne pikkus, mistõttu on nõudmised kinnitustele ja antennimastile lihtsamad. Seda tüüpi antenniga on võimalik saada signaal kätte ka kuni 45 kilomeetri kaugusel põhisaatjast. Signaali vastuvõtuks tuleb antenn paigaldada piisavalt kõrgele: 5-10 meetrit (katus, rõdu).

  Osta siit

 • Kaugema vahemaa tagant telepildi püüdmiseks sobivad kõige paremini pikemad, 75-100 elemendiga antennid. Vajalik on ka tugevam antennikinnitus ja korralik antennimast, mis tagaks tuulekindluse. Tagaosas on pikal antennil reflektor, mis lisab suunatundlikkust. Seda tüüpi antenniga saab digipildi kätte kuni 50km kaugusel põhisaatjast.

  Osta siit

Erinevat tüüpi antennide soovituste loend on indikatiivseks abiliseks eelkõige kauguste puhul võimsatest põhisaatjatest: Tallinna Teletorn, Koeru, Valgjärve, Pärnu, Haapsalu, Kohtla-Nõmme, Orissaare, Sauvere, Männamaa.

Tähelepanu! Vastuvõtuks sobiliku antenni valimisel ei ole oluline ainult kaugus telemastist, lisaks tuleb arvestada ümbritseva keskkonnaga (mets, põllud, mäed, orud, suured hooned) ja saatja võimsusega. Kõikide nende tingimustega on hästi kursis ja saavad eksituste vältimiseks nõu anda kogenud antennipaigaldajad. Ettevõtted, mille tegevused on erinevate antennisüsteemide paigaldamine ja häälestamine on loetletud siin.

 • Antennide, paigalduse, maanduse ja antennivõimendite kohta saab täpsemalt lugeda antennipaigaldusjuhendist.

 • Nõu ja abi seadmete valikul ning häälestamisel või antenni paigaldamisel saab küsida elektroonikapoodidest, antennipaigaldusfirmadest või Digilevi TasutaTV teenusepakkujalt.

 • Nimekirja ettevõtetest, kes tegelevad Digilevi TasutaTV antennide müügi, paigalduse ning konsultatsiooniga leiate siit.