-
Kas hübriidTV-d näeb ka teiste seadmetega?
13. Mai 2015Meilt on üksjagu sageli küsitud, kas hübriidTVd näeb lisaks telerile veel mõne teise seadme – arvuti, tahvli või telefoni – abil. Vastus on lihtne: ei, hübriidTV ei ole mõeldud vaatamiseks üheski teises seadmes peale nutiteler. (Vahemärkus: teatud tüüpi digiboksi vahendusel saab hübriidTVd vaadata ka teleriga, millel ei ole HbbTV valmidust. […]
-
Millist telerit võib nimetada nutiteleriks ja kuidas „seda ära tunda“?
11. Detsember 2014Nutiteler, inglise keeles ja tihti ka Eesti poodides nimetatud SmartTV või ConnectedTV, on teler, mida on võimalik ühendada internetiga kas kaabli abil või juhtmevabalt (wifi).
-
Kas kõik täna kauplustes muudavad nutitelerid sobivad hübriidTV vaatamiseks?
12. Detsember 2014Mitte tingimata. Valdav osa siiski sobib (nt LG, Samsung, Philips), kuid alati on mõistlik poes see asi enne ostu üle küsida või vajadusel kirjutada meile digilevi@levira.com ja üle küsida. Üldjuhul on hübriidTV vaatamiseks vajalik HbbTV funktsioon juba vaikimisi (pärast esmast seadistamist) aktiveeritud, kuid mitte alati. Lisaks on Samsung lahendanud asja […]
-
Kuidas tuvastada kaupluses, kas teler toetab hübriidTV vaatamist?
11. Detsember 2014Kõik suuremad Eesti telerimüüjad on kursis HbbTV teenuse (ehk siis hübriidTV) ja standardiga, telerid peaks olema ka tähistatud HbbTV-ga. Igal juhul tasub küsida müüjalt soovitust ning kinnitust. Ka veebis on mitmel poel HbbTV ühena otsingukriteeriumite all väljas.
-
Kas Digilevi tagab, et HbbTV võimeline teler mängib „korralikult“ Digilevi hübriidTV platvormil pakutavaid teenuseid?
11. Detsember 2014Kuna me kõiki Eestis müüdavaid telereid ei sertifitseeri, siis ei saa garanteerida, et kõik Eestis müüdavad nutitelekad HbbTV-d toetavad (nt Panasonic, Grundig, Finlux, Telefunken, HCS jne). HbbTV on turuülene (horisontaalne) standard, mille nõuetele vastava rakendamise eest vastutavad kõik osapooled oma tegevuste piires. See tähendab, et Digilevi vastutab, et hübriidTV rakendused […]
-
Kuidas ühendada teler internetti?
11. Detsember 2014Teleri ühendamiseks internetivõrku on erinevaid mooduseid. Kuna telerite erinevaid versioone on väga palju, ei saa anda ühtselt juhendit, kuid enamasti on tootjad üritanud teha selle teleri omaniku jaoks lihtsaks. Kõige lihtsam on vaadata ja lugeda teleri juhendit (tihti on detailne juhend vaid veebis, tasub otsida mudeli tähistuse järgi). Tea, et […]
-
Kas piisab, kui teler on ühendatud internetti või on veel midagi vaja?
11. Detsember 2014Lisaks internetile peab nutitelekas olema kindlasti ühendatud ka antenniga, kusjuures ära tuleb ka kanaliotsing – ehk siis Eesti vabalevikanalid, mida Digilevi kaudu edastame, peavad telekas kättesaadavad olema. Nii jõuabki üle õhu telekasse lineaartelevisioon, ning neti kaudu järelvaatamine, raadiod, uudised, telekavad jpm, mis hübriidTV kohale toob.
-
Kui palju võtab järel vaatamine internetiühenduse mahtu?
11. Detsember 20141 tund (tavaformaadis) järelvaatamist tarbib umbes 700MB andmemahtu. Sisu, mis on HD-formaadis võtab oluliselt rohkem andmemahtu, ca 1.5GB.
-
Miks ei ole kõik saated järelvaadatavad?
11. Detsember 2014Vastus on lihtne: telekanalil puudub õigus levitada saadet/filmi üle interneti või järelvaadatavana. Lisaks sellele on olemas ka geograafilised piirangud.
-
Miks saade ei ole enam järelvaadatav?
11. Detsember 2014Erinevate saadete esitamiseks järelvaadatavana kehtivad kanalitele erinevad õigused. Tavapäraselt on saade järelvaadatav kas 7, 10 või 30 päeva. Kui saade ei ole järelvaadatav, eemaldab süsteem selle saadete valikust.