• Kas teadsid, et vabalevikanaleid näeb tasuta ka arvutist? Vajalik on väike tüüner ja antenn!

  15. Juuli 2016

  vvv

  Taas vastame ühele TasutaTV kasutajatoele saabunud küsimusele, mille vastust tasub teada ilmselt ka paljudel teistel televaatajatel, kes sel suvel tahaksid Eesti vabalevikanaleid (ETV, ETV2, ETV+, Kanal 2, TV3, Tallinna TV, France24) vaadata vajadusel otse oma laua- või sülearvutist.

  Küsimus: “Kas ma saaksin vabalevikanaleid näha ka otse arvutist?”

  Vastus: Jaa, Eesti vabalevikanaleid saab lisaks telekale vaadata hõlpsalt ka arvutist. Selleks on tarvis vaid üht väikest ja soodsat vidinat, mis meie poolt edastatava DVB-T signaali arvutile arusaadavaks teeks, ning antenni, mis signaali arvutisse tooks. Eesti elektroonikamüüjatelt leiad mitmesuguseid pakkumisi, nt Euronicsilt; Photopointi lehelt leiad lausa terve alamkategooria “TV kaardid” kus väljas ülalolev, koos väikese tüüneri, puldi ja antenniga varustatud komplekt (hind hetkel 13€) ning terve rida ka teisi põnevaid tooteid, sealhulgas Androidile mõeldud DVB-T tüüner. Vaata siit lähemalt.

  Küsi kindlasti müüjalt täpsustavat infot antenni kohta (tea, et linnas saab üldjuhul hakkama toa-antenniga, kuid saatjatest kaugemal on tarvis toekamat mudelit, nt katuseantenni). Tea siis samas, et arvutist sa hübriidTV-d ei näe; see on puhtalt telekale mõeldud lahendus. Arvutist saad siis näha samamoodi telekava põhjal jooksvat reaalajas olevat teleprogrammi.

  Kui Sul on vabalevi suhtes mistahes küsimusi, kirjuta tasutatv@levira.ee või helista meile 680 4040.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!