• Kuidas TV3 ja Kanal2 vaadata juhul, kui telekanalid vabalevist lahkuvad

  22. Mai 2015

  Kui TV3 ja Kanal2 alates 1. juulist  vabalevist lahkuvad, siis siin on väike selgitus, kuidas antenniga televisiooni edasi vaadata.

  kaart

  Teadmiseks, et kui ka TV3 ja Kanal2 vabalevist lahkuvad, siis jäävad nad järelvaadatavaks meie hübriidTV kaudu.

  Kas kanalid on siis endistviisi üle Eesti nähtavad (nüüd küll juba tasuliste operaatorite kaudu) või mitte? Siin on hea hetk vaadata ülalolevat kaarti: vasakpoolne levialakaart kirjeldab, kuidas levivad tänased vabalevi ehk TasutaTV kanalid (sealhulgas täna ka TV3, Kanal2) ja parempoolne kaart käib ZuumTV kohta. Nagu näete, on kaardil alasid, kuhu ZuumTV signaal üldse ei ulatu (valdav osa Hiiumaast ja üsna suur piirkond kesk-Eestis). Kuigi Starman väidab, et ZuumTV levib kõikjale, kuhu kaabel ei ulatu, on tegelikkus kahjuks teine. Äärealadel on signaal nõrgem ja osades kohtades puudub hoopis. Lisaks räägib Zuumi vastu üks füüsikaseadus: kõrgemad sagedused ei levi nii kaugele kui madalamad. Levira TasutaTV puhul kasutatakse vabalevis madalamaid sagedusi kui ZuumTV poolt kasutatavates võrkudes ja seega levivad ZuumTV kanalid äärealadel kindlasti kehvemini kui TasutaTV kanalid.

  TasutaTV soovitused:

  1) loomulikult soovitame jääda vabalevisse ja vaadata kanaleid edasi tasuta ning kasutada hübriidTV võimalusi, et vaadata ka TV3 ja Kanal2 saateid

  2) kui soovite kindlasti vaadata otseetris ka TV3 ja Kanal2, siis soovitame võtta endale ZuumTV pakett. Vaatajakaardi saab panna ka otse telerisse ning tõenäoliselt pole vajagi teha enamat, sest antenn on teil juba olemas.

  3) kui elate väljaspool ZuumTV leviala, siis peate tutvuma konkreetse piirkonna võimalustega. Kindlasti saab aidata ka piirkondlik antennipaigaldaja, kes oskab soovitada parimat võimalust. Loendi antennipaigaldajatest leiad siit.
  Kliki ja hakka meie sõbraks!