Nõuded ja soovitused seadmetele

Selleks, et valida endale sobivaim teler või digiboks on oluline jälgida, et see vastaks järgmisetele nõuetele:

  • DVB-T see tähendab, et telerisse või digiboksi on sisse ehitatud digitüüner tavaantenniga telekanalite vastuvõtmiseks. See nõue on kõikide täna ning viimase 5 aasta vältel ostetud telerite puhul täidetud. Digibokside osas tuleb olla tähelepanelikum, osad digiboksid on mõeldud vaid satelliittelevisiooni (DVB-S või DVB-S2), kaabeltelevisiooni (DVB-C) võrgus kasutamiseks ja ei sobi tavaantenniga vastuvõtu jaoks, Elioni (IPTV) võrgu digiboksid ei sobi samuti, neil pole antenni jaoks pistikutki. DVB-T võrgus saab vaadata kõiki tasuta kanaleid ja sobiva vaatajakaardi pesa puhul ka Elisa Klassik üle õhu poolt müüdavaid tasulisi kanaleid (eeldab Elisaga lepingut, Elisa annab vaatajakaardi).
  • DVB-T2 – see on uuema põlvkonna maapealse digilevivõrgu standard ning selles võrgus on võimalik vastu võtta parema pildi- ja helikvaliteediga HD (high definition) kanaleid. DVB-T võrgus edastatavaid kanaleid on loomulikult võimalik samuti vastu võtta. Täna on DVB-T2 võrgus ETV põhiprogramm HD-s, kuid tulevikus peaks HD muutuma enamlevinud standardiks. Kui vähegi võimalik, soovitame osta DVB-T2 teler või digiboks.
  • EPG – elektrooniline telekava. Võimaldab mugavalt vaadata täiendatud infoga telekava. Kõikidel täna müüdavate teleritel ja digiboksidel on see funktsioon olemas.
  • PVR – seade võimaldab saateid EPG põhiselt salvestada. Reeglina salvestamiseks on vajalik mäluseade (USB ühendusega mälupulk või väline kõvaketas, lisanõuded võivad olla ketta minimaalsele mahule). Loe lisaks siit: https://digilevi.ee/salvestamine/
  • internet TV (või Connected TV) – viitab, et telerit saab ühendada internetivõrku. Ühendus toimub võrgukaabli (LAN) või kohaliku wifi-võrgu kaudu (koduvõrk või DLNA). Teleri internetti ühendamise võimalus on vajalik nii EPG, PVR kui ka HbbTV teenuste kasutamiseks. Soovitame osta teler, millel on wifi-võrguga ühendamise võimalus, sest näiteks mobiilse interneti puhul (3G, 4G) on nii kõige mugavam ühendada teler netti (ruuter tavalislet paigutatakse sinna, kus mobiilse andmeside vastuvõtutingimused on kõige paremad).

UUS!

  • HbbTV – HÜBRIIDtelevisioonistandard. Telerid ja digiboksid, mis vastavad sellele standardile võimaldavad tavaantenniga vastuvõetavat signaali kombineerida internetist allalaaditava lisainfoga viisil, mis tagab teleri vaatajale rida uusi võimalusi. Näiteks on võimalik saadete järelvaatamine, uued internetipõhised lisakanalid, raadiote kuulamine, ilm, uudisteportaalid ja palju muud. Eestis on see teenus hetkel väljatöötamisel ning käivitub 2014. aasta lõpus. HbbTV funktsioon ei ole kõikidel teleritel aktiveeritud ja seepärast tasub veenduda teleti ostes, kas see funktsionaalsus on teleril olemas ning kas see on vaikimisi aktiveeritud või saab kasutaja aktiveerida selle ise. Loendi HbbTV võimaldavatest teleritest paneme üles detsembri kuus.

NB! alati soovitame valida teler või digiboks, mis on tähistatud Digilevi logoga. See garanteerib, et seade on Eesti võrgus testitud ning vastab kõikidele nõuetele.