• Päevasoovitused vabalevivaatajale: mida head tuleb ETV, ETV2 ja ETV+ ekraanilt täna? Tea, et kui otse ei näe, saad hübriidTV kaudu tasuta järelvaadata

  17. Veebruar 2016

  pealtn_v

  ETV, täna kell 20.05 – “Pealtnägija”

  Nädala pärast tähistab Eesti Vabariik oma 98. aastapäeva. Ja mis saab sel puhul olla veel meeliülendavam, kui vaadata maailma teisest otsast, tolmunud riiulitelt, aastakümneid hiljem üles leitud värvilisi filmikaadreid mööda maailmamerd seilavast sini-must-valgest, mille all tegi legendaarne rännumees Ahto Valter 1940. aastaks esimese eestlasena tiiru ümber maailma. Juuresolev foto on vaid kaadrike sellest ligi kahe tunnisest filmirullist, mida esmakordselt näitab Eesti televaatajale tänane Pealtnägija ja millest aasta lõpuks valmib Jaanis Valgu ja Erik Norkroosi käe all dokumentaalfilm. Unikaalsetest leidudest ja kõigest muust juba lähemalt täna õhtul kell 20.05!

  foorum_v

  ETV, täna kell 21.40 – “Foorum”

  “Foorum” küsib seekord, kas meie regioonis on julgeoleku defitsiit ja mida tuleks teha, et Eesti oleks kindlamalt kaitstud? Stuudios arutavad Marko Mihkelson, Eerik-Niiles Kross, Mart Helme ja Enn Eesmaa ning eksperdid Igor Kopõtin ja Kristjan Prikk. Kommenteerida saab Twitteris #etvfoorum. Saatejuht Andres Kuusk, režissöörid Maarika Lauri ja Indrek Kangur, assistent Margit Ossipova, produtsent Tiina-Mari Koljak.

  eestil_v

  ETV, täna kell 22.40 – “Eesti lood: Õllerevolutsioon”

  Käsitööõlu, microbrewery, väikepruulikoda, IPA, IBU, mustlaspruul, pinna- ja järelkääritus – see on vaid väike valik märksõnu, mida võib viimase paari aasta jooksul tõsisemate õllehuviliste hulgas üha sagedamini kuulda. Täna hõlmavad alla paari protsendi koguturust uued väikepruulikojad ja nendega seonduv on huviliste keelel ning ka laiemas meedias sedavõrd sagedased teemad, et tekib õigustatud küsimus: millega on tegemist? „Õllerevolutsioon“ ei anna küll otseseid vastuseid, ent pakub ülevaadet käsitööõlle tootjatest, müüjatest ja tarbijatest Eestis aastal 2015. Režissöör-operaator-monteerija Taavi Arus, toimetaja Jüri Muttika, heli Ann Reimann, tõlked Vladimir Kljain, produtsent Kalle Konrad. Tootja Well Well OÜ..

  siis_v

  ETV2, täna kell 19.30 – “Siis sai õhtu ja sai hommik”

  Arvo Pärt on öelnud: “See on samasugune asi nagu muusika, mis on maailmas olemas – ilma heliloojata, meie ümber. Nii nagu skulptuur on olemas kivi sees ja skulptor vabastab selle kivi seest. Niimoodi on see ka muusikas olemas. Mina vabastan selle kartuli koorest. Interpreet paneb selle patta ja toob lauale, aga Jumal laskis sellel kasvada. See muusika on olemas, ega see ei ole minu poolt välja mõeldud.”  Film tutvustab tänapäeva üht tuntuimat heliloojat Arvo Pärti, tema loomelaadi ja loomingut. Autor Dorian Supin.

  null_v

  ETV2, täna kell 21.35 – Mängufilm “Nullteoreem”

  Arvutigeenius Qohen Leth (Christoph Waltz) elab põlenud kabelis ja üritab lahenda matemaatilist võrrandit – nullteoreemi, mis peaks andma vastuse küsimusele, kas elul on mõte. Maailm on orwellikult korporatiivne ja Leth eksistentsiaalses ängis. Töösuuniseid jagab talle salapärane Juhatuse nime kandev isik. Mehe tööd, millel peab olema lõplik filosoofiline ja eksistentsiaalne kaal, segavad võrgutav Bainsley (Mélanie Thierry) ja Juhatuse teismeline poeg Bob (Lucas Hedges).
  Režissöör Terry Gilliami nimi on tuttav kõigile, kellele meeldib Monty Phyton – kuningas Arhuri legendi pilav „Monty Phyton ja Püha Graal“ oli tema esimene film. Hiljem Hollywoodis kanda kinnitades jäi Gilliam ikka visionääriks ja on seda tänini. Gilliami maailm võlub jätkuvalt ja fännidele on ta filmid alati oodatud. „Nullteoreem“ on satiirilise düstoopiatriloogia (varasemad olid „Brazil“ ja „12 ahvi“) lõpufilm, see on Gilliami vaade tänapäevasele maailmale. Veneetsia filmifestivalil nomineeriti ta selle eest Kuldlõvile, võitis aga viimaks eriauhinna. R: Terry Gilliam. O: Christoph Waltz, Lucas Hedges, Mélanie Thierry jt. Satiir/Ulme/Draama.

  sinu_v

  ETV+, täna kell 19.00 – “Sinu õhtu”

  – Менеджер кинопроектов Людмила Гостева прокомментирует премьеры недели;
  – О новой выставке в Познавательном центре Энергия расскажет Алексей Мутовкин;
  – Историк Давид Всевиов – о начинании “Обратно в школу”;
  – Выступает участник конкурса Eesti Laul – Gertu Pabbo.

  puudu_v

  ETV+, täna kell 20.30 – “Puudutab kõiki”

  В августе этого года страна получит нового президента. Отвечает ли президентский институт сегодня ожиданиям жителей Эстонии? Нуждается ли президентский институт в реформах, насколько оправданы были бы прямые народные выборы первого лица государства? И для чего Эстонии вообще нужен президент? Ведущие: Дмитрий Фефилов и Юлия Календа

  antenn

  Kõik saated on pärast eetrit järelvaadatavad hübriidTV kaudu.

  hbbtv

  Küsimuste korral kirjuta tasutatv@levira.ee või helista 680 4040.
  Kliki ja hakka meie sõbraks!