• Soovitused: mida head tuleb Eesti vabalevikanalitest täna? Kui otse ei näe, saad tasuta järelvaadata iga uuema nutiteleriga, mis ühendatud antenni ja internetiga

  29. Veebruar 2016

  osoon_v

  ETV, täna kell 20.05 – “Osoon”

  2005. aastast toimib Eestis pandipakendisüsteem, selle ajaga on kogutud ligi 2,9 miljardit ühikut pandipakendit. Pakend pole ammu enam prügi, vaid väärtusliik ressurss ja uue toote tooraine. Pärnumaa servas Tammekäära talus on angerjakasvatus rajatud kindlale alusele, perepoeg Tiidu diplomitöö teemaks Eesti maaülikoolis oli ”Angerjakasvatuse tehnoloogia”. Kuidas vihmaussi meenutavatest imepisikestest läbipaistvatest maimudest saavad uhked angerjad? ”Osoon” pühendatakse angerjakasvatuse saladustesse. Kauneid karvaseid ja värvilisi tarantleid peetakse Eestis lemmikloomadena. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis leidis aset harukordne sündmus – esmakordselt Eesti ajaloos sai tarantel tehistingimustes järglasi. Zooloog Andro Truuverk tutvustab tarantlibeebisid. Autorid Kristo Elias, Sander Loite, lood seob saateks Vladislav Koržets. Režissöör Mihkel Ulk, operaator Magnus Suitso, helirežissöör Jüri Vaher, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

  meie_v

  ETV, täna kell 20.35 – “Meie inimesed: Ädu-Krõõt”

  Keerulise saatusega Ädu-Krõõt töötas aastaid kontoris, kuid ühel hetkel tundis ta, et senine töö ei paku tegelikult mitte midagi. Nii otsustaski ta teha kannapöörde, tuli töölt ära ja pani koos abikaasaga püsti pere-ettevõtte. Režissöör Märten Vaher, toimetaja Silver Kuusik, produtsent Hannela Lippus.

  vsilm_ranna_v

  ETV, täna kell 21.40 – “Välisilm”

  Välispoliitilisi sündmusi ja Eesti välispoliitikat kommenteerib ning analüüsib Aarne Rannamäe.

  kolmas_v

  ETV, täna kell 22.10 – Dokfilm “Kolmas maailmasõda”

  Dramaatiline ja kohati hirmutavalt tõsieluline dokumentaal globaalsetest sündmustest, mis võivad väga kergesti kontrolli alt väljuda. Tõeks saab kardetud stsenaarium, kus lääs leiab end Balti riikide tõttu tuumakonflikti lävel Venemaaga. Fiktsioon muutub vägagi reaalseks siis, kui kuus tõelist tippsõjaväelast, -poliitikut ja –diplomaati peavad otsustama, kuidas edasi talitada. Kui arukalt oskame tegutseda, kui kaalul on maailma saatus?

  rebane_v

  ETV 2, täna kell 21.35 – Plekktrumm: Raul Rebane

  “Plekktrummi” 50. saade on pühendatud suhtluskultuurile. Milles seisneb suhtlemise kunst ning kuidas mõjutab see meie igapäevast elu? Küsimustele vastab infoekspert Raul Rebane. Saatejuht Joonas Hellerma.

  uljaspea_v

  ETV 2, täna kell 22.20 – “Uljaspea”

  1953. aastal valminud film kahest rivaalitsevast mootorrattakambast, kes korraldavad ühes väikelinnakeses paraja mürgli, kuni asi täiesti käest läheb. Peaosas Marlon Brando ja Mary Murphy.

  kodu_v

  Kanal 2, täna kell 20.30 – Uus hooaeg! “Kodutunne”

  Kodutunde uus hooaeg algab vapustava looga, millesarnast siiani oleme näinud ja kuulnud vaid filmides… Noore ja ilusa Leleti minevikus on kohutav peatükk, kuhu kuulusid näiteks nõelad küünte all, vangistus omaenda kodus ja lumes lämmatamine.

  tippm_v

  Kanal 2, täna kell 21.30 – Finaal! “Eesti tippmodell”

  Käes on otsustav finaalsaade. Dramaatiline lõppmäng annab vastuse – kes on järgmine Eesti tippmodell? Enne tõehetke saabumist peab iga finalist veel viimast korda tõestama, et just tema on parimatest parim. Veenma zhüriid ja televaatajaid, et just tema väärib tiitlit ja ihaldusväärset auhinda.

  selgen_v

  TV3, täna kell 20.00 – “Selgeltnägijate tuleproov”

  Esimeses katses kirjeldavad selgeltnägijad kinniseotud silmadega ”Meistri ja Margarita” autori Mihhail Bulgakovi surimaski. Milliseid saladusi selle eseme energia reedab ja kas kirjamehe tappis üleloomulik jõud, kellele ta legendi järgi oma hinge müüs? Seejärel uurivad selgeltnägijad andeka noore jalgpalluri enesetappu. Kas noormehel oli saladus, mida ei teadnud isegi omaksed, või oli poomissurm kurjategijate poolt lavastatud?

  Yheotsapilet_HBB_v

  TV3, täna kell 21.30 – “Üheotsapilet”

  Priidu lugu. Kust jookseb piir hea ja halva vahel? Kas oma raja valib inimene üksi? Kui kergelt võib puruneda väikese lapse suur unistus? Priit teab vastuseid, kuid midagi muuta ei soovi ega oskagi. Vähemalt selle hetkeni, mil on juba hilja. Täna on Priidu elu 11 203. päev. Tal on pilet. Üheotsapilet.

  Kõik saated on pärast eetrit järelvaadatavad hübriidTV kaudu.

  soovid

  Küsimuste korral kirjuta tasutatv@levira.ee või helista 680 4040.
  Kliki ja hakka meie sõbraks!