• “112 – saatuslik hetk” täna õhtul Kanal 2 ekraanil: läbirääkijad ja K-komando avavad Õismäe pommiähvardusele järgnenud operatsiooni keerulisi detaile

  22. Märts 2017

  Kaks aastat tagasi hoidis avalikkust ärevil pommiähvardus Õismäel, mille tagajärjed oleksid võinud lõppeda kurvalt paljudele. Dokumentaalsari “112 – Saatuslik hetk” toob täna kell 21:00 Kanal 2 ekraanile selle keerulise operatsiooni köögipoole ja näitab, kuidas arenesid toonased sündmused päästetöötajate jaoks.

  2015. aasta suvel helistab Häirekeskuse numbrile ärritunud meesterahvas, kes ähvardab õhkida Õismäe paneelmajas pommi. Selgub, et tegemist on endise sõjaväelasega, kes on tihedalt kokku puutunud lõhkeainetega. Äreva olukorra lahendamiseks kaasatakse nii K-komando, läbirääkijad kui ka pommirühm.

  Kanal 2 dokumentaalsari “112 – Saatuslik hetk” taaslavastab täna olukorra, mida toona jälgis pingsalt kogu Eesti avalikkus. Esimest korda jõuab ekraanile ka sündmuste käik päästetöötajate silme läbi. “Läbi aastate on sedalaadi ähvardusi olnud mitmeid. Aga iga situatsioon on erinev, iga inimene ja probleem on erinev. Üks suur viga, mida võiks teha, oleks hakata lähtuma sellest, et kuskil on midagi sellist juba olnud,” tõdeb tänases saates kogenud politsei läbirääkija Reimo Raivet. Just Raivet on see inimene, kes Õismäe juhtumi puhul oli läbirääkijaks ja proovis ärevate sündmuste keskel ähvardajaga korduvalt kontakti astuda.

  Tänases saates avavad toonase operatsiooni käiku ka mitu K-komando töötajat, sh K-komando juht Hannes Perk ja operatsiooni kaasatud võitleja nr 45. “Hetkeinformatsioon tolleks ajaks oli veel selline, mis tõotas halba ja lähtuvalt sellest seadsime sisse nii vaatluse snaipri positsiooni näol kui ka hädarünnaku meeskonna,” kirjeldab Perk tänases saates K-komando tööd.

  Milline oli päästetöötajate taktikaline plaan? Kui suurt ohtu kujutas ähvardus tegelikult? Millist rolli mängisid pingelise operatsiooni juures erinevad päästetöötajad ning kuidas jõuti lahenduseni?

  112 – SAATUSLIK HETK on Kanal 2 ekraanil täna kell 21:00

  Saade on järelvaadatav hübriidTV-s: ühenda telekas lisaks antennile ka internetiga, vt siit.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!