• Tänasest muutusid mitmed Eesti digilevisagedused. Kui vaatad telekat antenniga, taasta teleri algseaded või küsi abi oma teenusepakkujalt

  01. Märts 2017

  Täna, 1. märtsi hommikul, toimusid Eesti Digilevis esimesed Digital Dividend 2 sagedusmuudatused, millega E59 sageduskanalil asuvad programmid viidi Põhja- ja Lääne-Eestis üle E25 sageduskanalile (Uuemõisa saatja Haapsalus, Kristiina tn ja Teletorn Tallinnas).

  Seetõttu teadmiseks Sulle, hea antenniga telerivaataja: kui märkad täna õhtul, et tavapärased telekanalid on ekraanilt kadunud, siis taasta teleka või digiboksi algseaded – sellest peaks abi olema. Kui algseadete taastamine lahendust ei too, või sa ei tea, kuidas algseadeid taastada, võta kindlasti ühendust oma teenusepakkujaga (muudatus puudutab Digilevi tasulist teenusepakkujat, ZuumTV-d).

  Lõpetuseks kordame, et TasutaTV ehk vabalevi osas puudutavad DD2 muudatused ainult Multiplex 7 saatjaid (DVB-T2 testvõrk), mille kaudu edastame ETV ja ETV2 HD signaali, ja need muudatused leiavad aset märtsi lõpupoole.

  Vastavalt Euroopa Komisjoni otsusele muutuvad ka Eestis digitelevisiooni sageduskanalid. Sagedusmuudatusi valmistab ette Tehnilise Järelevalve Amet. Seoses muudatustega peab ringhäälingu võrguteenuste ettevõte Levira 1. märtsist 27. septembrini 2017 kümnel ööl läbi viima erinevate digilevisaatjate hooldustööd.

  Levira juhatuse esimehe Tiit Tammiste sõnul johtuvad muudatused Euroopa Komisjoni otsusest anda osa digitelevisiooni praegustest sageduskanalitest edaspidi mobiilse interneti käsutusse.

  „Televaataja jaoks on muudatused positiivsed, kuna telesaatjad lähevad üle madalamatele, tunduvalt paremini levivatele sagedustele, tänu millele paraneb signaali vastuvõtt,” lausus Tammiste.

  Ööl vastu 1. märtsi viiakse digilevi 59. kanali (Mux2) saatjad üle madalama sagedusega 25. edastuskanalile, kesksagedusega 506 MHz. Esimene digilevisaatjate hooldustöö puudutab eelkõige Starmani ZuumTV vaatajaid. Kui peale sagedusemuudatust puudub ZuumTV klientidel, kes asuvad Harju, Lääne ja Rapla maakondades, osa teleprogrammidest, siis tuleb digiboksis või -teleris teha uus kanaliotsing ja sõltuvalt seadmest ka alg- ehk tehaseseadete taastamine. Täpsemaid juhiseid leiate seadme kasutusjuhendist.

  Kui teil ei õnnestu vastuvõtjat uuele sagedusele häälestada, siis pöörduge abi saamiseks ZuumTV/ Starmani klienditoe telefonil 677 9900 või e-posti aadressil klienditugi@starman.ee.

  Euroopa Komisjoni ettepaneku kohaselt eraldatakse 2020. aastaks mobiilse interneti teenuste jaoks 700 MHz sagedusalas (694–790 MHz) lisaressursse, kuna see sagedusala on sobivaim, et pakkuda tarbijale kvaliteetset internetiühendust olenemata tema asukohast. Alla 700 MHz jääv sagedusala (470–694 MHz) on edaspidi mõeldud eelkõige audiovisuaalteenuste osutamiseks.

  Vabandame ette muudatustega kaasnevate ebamugavuste pärast.

  Küsimuste korral kirjuta tasutatv@levira.ee või helista 680 4040.
  Kliki ja hakka meie sõbraks!