• TV3 telepildi edastusest vabalevis

  07. Aprill 2015

  shot

  Kõigepealt, teadmiseks ja rahustuseks kõikidele TasutaTV vaatajatele, et vähemalt kuni selle aasta 1. juulini on TV3 vabalevi eetris edasi. Seega, mingit kiiret midagi ette võtta pole. Töötame koostöös telekanaliga, et kõikide vaatajate huvid saaksid edaspidigi rahuldatud parimal viisil. Koostööleping TV3-ga on pikaajaline ja loodame sellega jätkata nii nagu see ette näeb.

  TV3 vabalevist lahkumine on ka varem meedias teemaks olnud. TV3 tänase teate sisu on, et nende senine reklaamituludel põhinev ärimudel vabalevi puhul enam ei tööta. Leito sõnul on Eesti telejaamad juba aastaid kahjumis, kuna konkurents tiheneb – on selge, et sellises olukorras on muutused paratamatud. TV3 usub, et lahendus seisneb vabalevist loobumises.

  Samas, vabalevi vaatajate osakaal suurenes möödunud aastal 9%. Vabalevi vaatajaid on Emori andmetel 15% peredest. Tehnilise Järelevalve Ameti andmetel on neid peresid veelgi rohkem – lausa 18%. Seega, laias laastus on teemast kokku mõjutatud üle 200 tuhande inimese, mis on vägagi arvestatav number. Talupojaloogika ütleb, et kui TV3 loobub 200 tuhande inimese kodudes olemisest, saab sellel olema kindel mõju kanali reklaamituludele. Seesuguse riski peale minek on üsnagi küsitav.

  Märkimisväärne on, et märtsi alguses pikendas TV3 vabalevi litsentsi 10 aastaks ning see oli nii vaatajatele kui meile selgeks signaalisk TV3 jätkuvast huvist vabalevi suhtes.

  Kinnitame veelkord, et oleme TV3-ga valmis koostööd jätkama ja edaspidigi tasuta TV3 telepilti tagama.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!