• Vabalevi kaudu telekanaleid vaatavate teleperede arv suurenes 8,9% võrra

  07. Veebruar 2015

  TNS Emori avaldatud teleauditooriumi uuringu andmetel kasvas aastaga vabalevi telekanaleid vaatavate teleperede* arv 7 000 võrra 86 000 pereni, moodustades kõigist teleperedest 15%.

  Vabalevi kanalite edastaja Levira juhatuse esimees Mart Einpalu sõnul võib avaldatud andmete põhjal järeldada, et tegu on trendiga –  TasutaTV teleperede arv on kasvanud juba paar viimast aastat.  Selle üheks põhjuseks on kindlasti, et suureneb nende inimeste osakaal, kes hindavad kohalikke uudiseid ja meelelahutust ning seda programmi, mida just meie oma telekanalid pakuvad.  Kõik muu huvitav leitakse internetist. Väheoluline pole ka see, et need kanalid on üle Eesti tasuta kättesaadavad.

  TasutaTV kanalid ETV, Kanal2, TV3, ETV2  ja TallinnaTV on Eesti kõige vaadatumad telekanalid.  Nende summaarne vaatamisaeg kasvas TNSEmori andmetel aasta jooksul 0.4% moodustades 45.8% kogu vaatamisajast, eestlaste seas isegi 62.7%.  TasutaTV võimaldab neid telekanaleid vaadata ilma kuumaksuta kõikjal üle Eesti. Eriti oluline on see neile, kelle elukohas pole kättesaadav ükski muu kaabel- või IP-televisiooni teenus. Vaja on vaid antenni ja vanemate telerite puhul ka digiboksi.

  „Loodame, et TasutaTV vaatajate hulk jätkab kasvu, sest 2015. aasta alguses toome välja lisavõimaluse, mille abil vaatajate uutele soovidele vastav televisiooniteenus jõuab ka vabalevi vaatajateni“ täiendas Levira arendusjuht Raul Juhanson. Nimelt saab lisaks traditsioonilisele lineaarsele televisioonile uue võimalusena järelvaadata Eesti vaadatuimate telekanalite saateid, kuulata raadiot, lugeda uudiseid  ning vaadata uusi nišikanalid. Seda võimaldab maailmas levinud, kuid Eestis Levira poolt esimesena välja toodud hübriidTV**. HübriidTV prooviperiood algas jaanuaris ning juba täna saavad kõik vastuvõtuks vajalikke tehnilisi tingimusi evivad telepered vaadata tasuta Eesti põhikanalite saateid.“

  Levira haldab ja arendab kõiki õhu kaudu levivaid ringhäälinguvõrke ning edastab kodumaised peamisi telekanaleid Digilevi TasutaTV kaubamärgi all. Lisaks toob Levira lõppkasutajateni raadioprogramme ja online-video teenuseid ning osutab serverimajutus ja pilveteenuseid valitsusasutustele, sideoperaatoritele ja eraettevõtetele. Skandinaavias ning Kesk- ja Ida-Euroopas osutatakse meediateenuseid nagu telekanalite lokaliseerimine, tehniline väljastus ja voogedastus. Levira mobiilsed ülekandejaamad ja droonid võimaldavad ettevõttel toota ka HD-kvaliteedis teleülekandeid maalt ja õhust. Levira aktsionärid on Eesti riik (51%) ja Prantsuse telekommunikatsioonikontsern TDF Group (49%), ettevõte annab tööd 90 inimesele.

  *Telepere – pere, kus on vähemalt 1 töökorras televiisor, millest vaadatakse vähemalt 1 telekanalit. EMORi Teleauditooriumi mõõdikuuringu baasuuring 2014.

  ** HübriidTV – HbbTV standardil põhinev tehnoloogia, mis kasutab uute nutitelerite, maapealse digi- ning internetivõrgu võimalusi.