• Viktoria Ladõnskaja: arvan, et eelkõige uus vene kanal peaks olema vabalevis. Mida arvad Sina, hea vabalevivaataja?

  28. August 2015

  fbetv

  Eilses, 27. augusti Vikerraadio Uudis+ saates kõlas Viktoria Ladõnskaja arvamus ETV+ ja vabaleviteemadel. Jagame tema vastust ka meie lehel ja kutsume üles kaasa mõtlema. Kas ETV+ ei peaks või peaks olema kättesaadav pea  200 tuhandele vabalevivaatajale? Jah, valdav osa vaatajaist on eestlased, kuid integratsioon peaks ju alati olema kahesuunaline? Ka eestlased peavad vene inimestele mõeldud programmist osa saama – ainult nii tekib ühtne ja terviklik meediaruum ning suureneb teineteisemõistmine.

  Lühendatud ja toimetatud väljavõte, 27.08 Uudis+:

  Saatejuht Arp Müller: Omadeks ja võõrasteks lahutamise taktika võib tuua kasu küll valimistel aga pikemas perspektiivis on see ohtlik nii riigi elanikele kui riigile endale. Nüüd kui reaalsus on kohal ja sa oled ise Riigikogus, kas sa tunned, et on kuidagi võimalik lõpetada seda omadeks ja võõrasteks  lahutamise taktikat?

  Viktoria Ladõnskaja: Jaa, selle nimel ma tegutsengi /…/ Näiteks praegusel hetkel on väga aktuaalne teema ETV+. Olen ikkagi aastaid ja aastaid rääkinud, et meil on vaja sellist meediaruumi, mis annaks nii eestlastele kui ka venelastele üht ja sama informatsiooni. Ja sellepärast oli mul aasta tagasi ülihea meel, kui mina olin just selles komisjonis, mis ütles “elagu see kanal!”. /…/ Näiteks ma absoluutselt ei saanud sellest aru kui Eesti Päevaleht avaldas informatsiooni, et ETV+ ei ole vabalevis. Ma arvan, et see on viga, ma arvan et eelkõige uus vene kanal peaks olema vabalevis. Ja ma absoluutselt ei saa aru sellest argumendist et justkui vähe inimesi saab siis sellega juurde või kaasata. Vabalevi on väga printsipiaalne küsimus ja eelkõige sellest rahast mis on neile juba antud, peaks olema eraldatud summa just vabalevi jaoks.

  Mida arvad Sina, hea TasutaTV vaataja, sellest, et ETV+ ei plaani tulla vabalevisse?

  • ETV+ peab olema vabalevikanal ning nähtav üle Eesti, et tagada laiapõhjaline auditoorium ka eesti rahvusest televaatajate seas. (91%, 102 häält)
  • ETV+ ei peaks jõudma vabalevisse, piisab sellest, kui kanal on kättesaadav tasulisel moel. (9%, 10 häält)

  Hääletanuid kokku:117

  Loading ... Loading ...

  Kliki ja hakka meie sõbraks!