• Digilevi TasutaTV toob televaatajani laulu-ja tantsupeo otseülekanded HD-kvaliteedis

  03. Juuli 2014

  imagesÜle Eesti tasuta telepilti edastav Digilevi TasutaTV toob reedest pühapäevani kõigi tavaantenniga televaatajateni otseülekanded laulu- ja tantsupeolt kõrglahutusega (HD) telepildi ja väga kvaliteetse heliga.

  AS Levira võrguteenuste divisjoni direktori Tarmo Osmani sõnul on laulu- ja tantsupidu oluline sündmus, mistõttu on võimalikult hea kvaliteediga otseülekande toomine vaatajateni igati põhjendatud. „TasutaTV-d vaadatakse ligikaudu 135 000 peres ning meie jaoks on tähtis tuua sellised olulised sündmused nende kodudesse võimalikult kõrge kvaliteediga. ETV ja Levira koostöös toimuvad otseülekanded laulu- ja tantsupeost HD-formaadis, nii saame vaatajateni tuua märksa selgema heli ja teravama pildi,“ selgitas Osman. Ta täiendas, et spetsiaalselt nendeks ülekanneteks loodud ajutise kanali HD-kvaliteediga telepilt on märgatavalt teravam ning sel korral on heli edastamisel kasutatud suurimat võimalikku bitikiirust, mis tagab veelgi parema helikvaliteedi (stereo 384 Kbps).

  Kõrgkvaliteediga otseülekandeid näeb Digilevi TasutaTV ajutiselt kanalilt ETV HD, mis asub TasutaTV programminimekirjas kuuendal positsioonil. Kõrgkvaliteetsete laulu-ja tantsupeo otseülekannete vaatamiseks on vaja HD-toega digiboksi või telerit. ETV HD kanali vaatamine on kõigile tasuta ning selle vastuvõtuks pole vaja liituda ühegi teenusepakkujaga.

  HD kvaliteedis toob TasutaTV ETV HD kanalil televaatajani järgmised otseülekanded:
  – reedel 4. juulil kell 18:00 XIX tantsupidu „Puudutus“
  – reedel 4. juulil kell 20:25 XXVI laulupeo Pillipidu
  – laupäeval 5. juulil kell 13:55 XXVI laulu- ja XIX tantsupeo rongkäik
  – laupäeval 5. juulil kell 20:00 XXVI laulupeo I kontsert „Aja puudutus“
  – pühapäeval 6. juulil kell 14:00 XXVI laulupeo II kontsert „Puudutuse aeg“

  Otseülekannete vahelisel ajal saab kanalilt ETV HD vaadata ETV programmi.

  Juhul kui ETV HD programmi programmivalikusse automaatselt ei teki, tuleb telerile või digiboksile teha uus kanaliotsing ning ETV HD kanal tekib programminimekirjas kuuendale positsioonile.