• Eesti vabalevi kanalite valikusse lisandus Current Time

  02. Juuni 2021

  Eesti vabalevi telekanalite valik täienes rahvusvahelise kanaliga Current Time (Настоящее Время), mis edastab ööpäevaringselt venekeelseid uudiseid ja päevakajasaateid. Originaalsisu pakkuv kanal on suunatud vaatajatele Kesk- ja Ida-Euroopas, Venemaal ja mujal maailmas, teatas Levira.

  Current Time’i edastatakse üle 200 koostööpartneri kaudu 22 riigis, internetis aadressil currenttime.tv ning satelliidi vahendusel.

  „Maailma sündmustest huvituvale vaatajale on Current Time’i lisandumine Eesti vabalevisse hea uudis, sest kanal paneb suurt rõhku Kesk- ja Ida-Euroopas toimuvale. Kanal on heaks täienduseks seni vabalevis olnud ERR-i kanalitele,“ ütles Levira juhatuse liige Veiko Sepp.

  Kanali programmis on kesksel kohal uudistesaated, miks käsitlevad päevakajalisi sündmusi Euroopas, Ameerikas, Kesk-Aasias ja mujal. Igal täistunnil on kavas uudistesaated ning ja igal õhtul läheb eetrisse päevauudiseid analüüsiv saade. Eesti, Läti ja Leedu sündmustest annab ülevaate Baltic Weekly. Current Time pakub ka rikkalikku valikut elamus- ja dokumentaalsaateid Venemaa (Person On The Map, Unknown Russia) ning Kesk-Aasia (Asia 360°) teemadel.

  Kanali sisu toodab Radio Free Europe/Radio Liberty koostöös Voice of Americaga.

  Levira

  Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

  Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

  Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

  Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%