• Kas Sina võtad nutitelekast viimast? Uudne hübriidTV võib peituda ka sinu telekas!

  15. November 2016

  badge

  Mis on hübriidTV?

  hübriidTV põhineb uudsel HbbTV standardil, mis seob mugavaks tervikuks kaks erinevast allikast saabuvat signaali: üle õhu – antenni abil – saad kätte telekanalid; ja interneti kaudu jõuavad kohale lisakanalid, järelvaatamine ning muu. Kõik see on mugavalt teleka puldiga hallatav ja silmale lihtne ning loogiline.

  hübriidTV kasutaja…

  näeb viite Eesti vabalevikanalit (ETV, ETV2, ETV+, Kanal 2 ja France 24) ning kaht lisakanalit (MyHits ja Alo-TV). Lisaks veel Delfi TV otseülekanded ja videod. Samuti saad järelvaadata ERR-i eetris olnud saateid ning seriaale, kuulata ühtekokku 29 Eesti raadiojaama, lugeda online-uudiseid, jälgida nii tele- kui raadiokavasid ja ilmateadet.

  triple

  Kuidas sellest osa saada?

  Sul peab olema nutitelekas, toa- või katuseantenn ja internet. Kõigepealt ühenda antenn telekaga ning suuna see lähimale Digilevi saatjale. Tee kanaliotsing – leiad Digilevi ehk vabalevikanalid. Nüüd ühenda teleka külge ka internet – sõltuvalt telekast saab interneti anda kas kaabli kaudu või WiFi abil. Uuri seda vajadusel täpsemalt oma teleka juhendist. Ja viimane asi – selleks, et hübriidne sisu välja ilmuks, tuleb teleka menüüst üles otsida HbbTV funktsioon ning see aktiveerida. Seda, kuidas see erinevatel telekatel käib, loe alt.

  Küsimuste korral kirjuta meile digilevi@levira.com või helista 680 4040.

   

  Teadmiseks, et hübriidse võimekusega nutitelekaid müüakse pea kõikides Eesti elektroonikakauplustes.

  lgv
  2012. aasta ja uuemad LG nutitelekad toetavad hübriidTV-d. Ühekordselt tuleb teleka seadete alt leida mõiste “HbbTV” ning see aktiveerida.

  sav
  Samsungi puhul algab hübriidTV tugi tänase seisuga 2014. aasta nutitelekatest. Samsung on lahendanud asja rakenduse kaudu – ühekordselt tuleb SmartHubi kaudu üles otsida HbbTV rakendus, see alla laadida ning aktiveerida. Kuidas rakendus leida, näed siit.

  pv
  2012. aasta ja uuemad Philipsi nutitelekad toetavad hübriidTV-d. Reeglina leiab hübriidTV aktiveerimiseks vajaliku HbbTV funktsiooni üldseadete alt. Ühtlasi tasub enne või pärast aktiveerimist ka tarkvarauuendus teha.

  sov
  Ka Sony nutitelekad on hübriidTV võimelised alates 2012. aasta ja uuemate mudelite puhul (NB! väljaarvatud KDL-xxEXxxx seeria mudelid). hübriidTV vaatamiseks on tarvis menüüst leida “Digitaalsed seaded” ning aktiveerida selline mõiste nagu “Interaktiivse rakenduse häälestus”. Pärast toimingut ongi tegemist hübriidtelekaga.

  pav
  2013. aasta ja uuemad Panasonicu Smart Viera seeria telekad toetavad hübriidTV-d. Panasonicu puhul tuleb menüüst leida mõiste “Andmesideteenused” ning need aktiveerida.

  234
  2013. aasta ja uuemad Grundigi nutitelekad toetavad hübriidTV-d. Vanematel aastakäikudel ainult kallima otsa toodetel. Grundigu puhul on hübriidTV sisselülitatud juba tehaseseadetega.

  jvv
  2015. aasta ja uuemad JVC V-seeria nutitelekad toetavad hübriidTV-d. Vaikimisi sisselülitatud, kuid vajadusel saab aktiveerida süsteemi alt – sealt “Seaded” jne.

   

  Küsimuste korral kirjuta meile digilevi@levira.com või helista 680 4040.