• Tänasest on ajutiselt aktiivne 25. sageduskanal. Kui vaatad antenni abil Soome telekanaleid, anna meile palun tagasisidet, kas testkanal on mõjutanud nende kättesaadavust

  10. November 2016

  e255

  Seoses Euroopa Komisjoni otsusega vabastada tänased Digilevi E49-E60 sageduskanalid muude andmeside teenuste jaoks, toimuvad järgmise aasta esimeses pooles teleprogrammide levi osas sagedusmuudatused, mida valmistab ette Tehnilise Järelevalve Amet. Kuna kasutusse võetakse madalamad sagedused, on mõju kodumaise telesignaali kättesaadavusele ja kvaliteedile selgelt positiivne. Täpsem info muudatuste kohta jääb järgmisesse aastasse.

  Põhja-Eestis plaanitakse kasutusse võtta 25. sageduskanal, mis võib häirida eelkõige E26 sageduskanali kaudu levivate Soome teleprogrammide vastuvõttu. Et plaanitud muudatuse mõju ning ulatust hinnata,  on alates tänasest kuni novembri lõpuni ajutiselt aktiveeritud signaali edastamine 25. sageduskanalil. Signaali edastatakse Tallinna Teletornis asuvast saatjast.

  Kutsume kõiki neid, kes vaatavad Põhja-Eestis antenni abil Soome telekanaleid, meiega oma kogemust jagama! Soovime teha oma piiratud valikuid Teiega koostöös. Andke meile sellest märku aadressil tasutatv@levira.ee või telefonil 680 4040.

  Juhul kui 25. kanali testi tulemused seda lubavad, siis võetakse see järgmisel aastal eesootava sagedusmuudatuste plaaniga kasutusse.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!