• Miks ja millal küsida abi antennipaigalduse asjatundjalt?

  19. Mai 2014

  Kuigi antenni paigaldusega on võimalik reeglina hakkama saada ise, on soovitatav, eriti keerulisemates tingimustes (pikad vahemaad, keerulised maastikuolud, erisoovid nagu Soome TV või ZuumTV), konsulteerida oma ala asjatundjaga. Ettevõtted, mille tegevuseks on erinevate antennisüsteemide paigaldamine ja häälestamine on loetletud siin.

  Antennilahenduse teostus sõltub vastuvõtukoha tingimustest ja seega on iga antennilahendus kuigivõrd unikaalne. Kogemustega antennipaigaldaja teab oma tööpiirkonna levitingimusi ning suudab mõõteriistade abiga välja selgitada parima koha antenni paigaldamiseks, vastuvõtusuuna, sobivad kinnitused ning leida vajalikud lisaseadmed – kokkuvõttes pakkuda lahenduse, mis töötab iga ilmaga ning on vastupidav.

  Antennipaigaldus ei ole väga kallis teenus (tunnihind 20-40 €) ning hilisem kokkuhoid kuutasuta teenusest toob kulutatud raha kiiresti tagasi. Küsi pakkumist piirkonna antennipaigaldajalt ning tee otsus, kas eelistad seadmed ning kaablid ise ühendada või tellid kogu lahenduse temalt.

  Oluline on alles hoida antennipaigaldaja kontaktandmed, et vajadusel saaks tellida antennisüsteemi  hooldustöid. Kuna antenn on pidevalt ilmastikutingimuste meelevallas, siis aastate jooksul võivad väsida nii ühendused kui ka antenni kinnitused.

  Antennipaigaldaja vastutab oma töö eest ning tagab, et kvaliteetne telepilt oleks nähtav sõltumata ilmastikuoludest ja aastaajast (puud lehtes). Vajadusel teostab garantiitööd.