• Kas teadsid, et ETV ja ETV2 HD-kanali puhul on nüüd võimalik tõlkesaadete subtiitreid lugemise asemel ka hoopis.. kuulata?

  11. Detsember 2015

  Jah, kui vaatad ETV kanaleid vabalevi ehk TasutaTV kaudu (teisisõnu: antenni abil ja tasuta), saad ETV ja ETV2 tõlkesaadete ajal lisaks subtiitritele aktiveerida ka eestikeelse pealelugemise! See on väga praktiline võimalus eeskätt vaegnägijatele, kelle jaoks subtiitrite lugemine kas keeruline või sootuks võimatu. Alates sellest nädalast on selline eestikeelne pealelugemine saadaval ka ETV ja ETV2 HD-kvaliteedis signaalil, mida kanname üle oma DVB-T2 testvõrgus (MUX7).  Otse loomulikult on see võimalik ka meie Multiplex 1 põhivõrgus.

  Kuidas aktiveerida teleris eestikeelne pealelugemine?

  Kuna telereid on üksjagu erinevaid ja keelevalikuga “Eesti” ei ole telerid varustatud, on Eesti vabalevi puhul märksõnaks üks teinehollandi keel. Viimane kehtib mitte ainult pealelugemisele, vaid ka vaegkuuljatele mõeldud subtiitritele: needki leiad subtiitrite valikust märksõna “Holland” alt.

  Nn teise audiokanali leiab nt LG teleril (vt foto) mugavalt: vajuta puldil “subtitles” nuppu. Seejärel näed nii subtiitrite kui audio keele valikut. Ava “audio keel” ja vali “Holland”, vt pilt all ning kuuledki automaatset pealelugemist.

  Eestikeelne pealelugemine ETV tõlkesaadetele on abiks ka lastele, kes ei oska või jaksa filmi alt subtiitreid lugeda. Mõistagi ei ole hääl nii ilmekas kui klassikalisel moel pealeloetud filmide puhul, kuid kindlasti abiks ikka ning laseb silmadel jälgida põhilist: tegevust ekraanil.

  vc2

  Ühtlasi teadmiseks ja meeldetuletuseks, et ETV ja ETV2 HD-kvaliteedis nägemiseks on tarvis DVB-T2 toega telerit (uuri juhendist, küsi kaplusest või meie käest tasutatv@levira.ee, kas Sinu teler on DVB-T2 võimekusega).

  Kui Sul on DVB-T teler, siis suuna antenn lähima MUX7 saatja peale (Tallinna Teletorn, Valgjärve, Koeru, Pärnu, Kohtla-Nõmme ja Orissaare), uuenda kanalid ning liigu programminimekirja lõppu. Just sealt leiab DVB-T2 tüüneriga teleril ETV HD ning ETV2 HD kanalid.

  Küsimuste korral kirjuta tasutatv@levira.ee või helista 680 4040.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!