• Huviline küsib, meie vastame: mille järgi saan aru, et teleriga saab näha hübriidTV-d?

  15. Detsember 2015

  Nüüd ja edaspidi toome oma lehel välja vastuse mõnele sellisele TasutaTV kasutajatoele esitatud küsimusele, mis lisaks küsijale võiks jõuda ka kõikide teisteni, kes  sama teema üle pead võivad murda. Ja igal juhul, küsi julgelt – helista 680 4040 või saada küsimus tasutatv@levira.ee – olgu teemaks vabalevi, hübriidTV, küsimus antenni, leviprobleemide vms suhtes. Aitame Sind kindlasti.

  shut

  Küsimus: “Kui osta teler, mille järgi saan aru, et sellega saab kasutada hübriid tv funktsiooni, turul on saadaval Smart TV, hübriid tv, Android TV, HbbTV? Millist internetiühendust on vaja, kas piisab ruuterist, mis jagab internetti kodus traadita? Kas teleril peaks olema wifi sisseehitatud?”

  Vastus: Tõepoolest, TV-lõpulisi termineid on segadusseajavalt palju, kuid lihtsustades on asjad sedasi: nn Smart TV all mõistetakse telereid, mida saab internetiga ühendada. Need telerid, mida internetiga ühendada ei saa, need ei ole Smart TV-d (maakeeli: nutitelerid). Nüüd, paljud uuemad SmartTV telerid töötavad Android platvormil (seesama tarkvara, mis levinud nutiseadmeisse), neid nimetatakse siis Android-teleriteks (ja mõistagi on need ka nn SmartTV telerid, sest on internetiga ühendatavad). Kui nüüd internetiga ühendataval teleril on olemas HbbTV funktsioon, tähendab see, et tegemist on hübriidteleriga ning sellega saab hübriidTV-d vaadata.

  Koos Eesti suurimate telerimüüjatega oleme välja toonud otselingid nendele teleritele, mis on varustatud HbbTV funktsiooniga. Lingid leiad siit.

  Teiseks, millist internetiühendust on tarvis? Ei ole vahet, millise internetiühendusega hübriidTV-d vaadata: teleri võib ühendada otse kaabliga, võib jagada kodust WiFi võrku või siis jagada telerile internetti otse telefonist. Nii et jah, piisab ruuterist, mis jagab kodus internetti ning sel juhul peab teler olema võimeline WiFi signaali vastu võtma. Kõikidel täna poesmüüdavatel SmartTV teleritel on WiFi võimekus olemas.

  Küsimuste korral kirjuta tasutatv@levira.ee või helista 680 4040.
  Kliki ja hakka meie sõbraks!