• Kuidas näha suvetelerist Eesti vabalevikanaleid – lihtsalt ja tasuta?

  18. Juuni 2015

  levivaike

  Veidi üle kuu tagasi küsisime, kas vaatate suvel samuti telerit ja kui, siis millise operaatori kaudu. Selgus, et 82% vastanutest vaatab suvel telerit ja et pilt jõuab kohale vabalevi ehk TasutaTV kaudu. Mõistagi on see parim ja arukaim võimalus, sest eriti suvel ei ole aega keskenduda 100+ kanali vaatamisele – tähtis on kätte saada põhiline. Ja ei saa taas kordamata jätta, et 66% üldajast vaatab eesti inimene neidsamu põhikanaleid, nii et ka aasta läbi saaks valdav osa meist hakkama tasuta kanalitega.

  Kuna meie kasutajatoelt on aeg-ajalt küsitud, kuidas siis ikkagi TasutaTV kanaleid näha, siis vastu suurt suve tasub see lihtne asi taas teemaks võtta.

  Kui Sul on plaan sel suvel maale teler hankida, et sealt Eesti vabalevikanaleid vaadata, tee sedasi:

  1. Mine TasutaTV leviala lehele, sisesta suvekodu asukoht ja vaata, kui kaugel ning millises suunas jääb Sinust lähim mast. Kui telepilti edastav mast jääb 3 kilomeetri raadiusesse, piisab toa-antennist. Kui mast asub kaugemal, läheb tarvis katuseantenni. Signaali tugevus ja kvaliteet sõltuvad paljuski maastikust (kuppelmaastik või lage põld, meri või mets jne), nii et ühest kinnitust levi kvaliteedile on võimatu anda. Igal juhul tea, et piisab kas toa- või katuseantennist ja nende kohta saad lähemalt lugeda siit. Antenn tuleb suunata lähima masti suunas.

  2. Kui antenn olemas, säti see tuppa või katusele oma jõududega, või võta ühendust antennipaigaldajaga. Tea, et neid saad mugavalt tellida ka meie infotelefoni kaudu – helista 680 4040 või kirjuta tasutatv@levira.ee

  Siit edasi on sul kaks teed, lihtsuse huvides on nimetame üht klassikaliseks ja teist nutikaks lahenduseks. Küll sa ise tead, kumb sobib Sulle rohkem!

  Plaan A: klassikaline
  Sul on vanem teler, millel ei ole digiboksi. Kui nii, tuleb hankida lihtne digiboks, vt Merge lehelt. Digiboks tuleb ühendada teleriga ja antenn digiboksiga. Kui teler on juba sisseehitatud digiboksiga (uuri juhendit), tuleb antenn otse teleriga ühendada, kanalid skaneerida ja asi ants – digiboks leiab 7 kanalit (ETV, ETV2, Kanal2, TV3, Tallinna TV, France24 ja TasutaTV infokanal). Naudi – nii lihtne ongi tasuta Eesti vabalevikanaleid vaadata!

  plaana

  Plaan B: nutikas
  Kui soovid, et Sina või su lapsed saaks suvel telerist lemmikuid näha siis, kui väljas sajab, siis on hea asi  hübriidTV. Nimelt, pea kõiki Eesti vabalevikanaleid saad tasuta järelvaadata. Lisaks nautida muusikakanaleid Alo-TV ja Seitse ning otsepilti loodusest. Saad näha ERRi online uudiseid, telekava, kuulata 16 raadiojaama. Selleks on tarvis telerit, mida saab ühendada internetiga ning millel on HbbTV funktsioon. Kui HbbTV funktsioon on teleris aktiveeritud, teler on kas kaabli või nutitelefoniga võrgus ja antenn on kindlalt teleri küljes, ilmub Sinu TasutaTV kuuendale kanalile hübriidTV avaleht. HübriidTV avaneb ka puldi punase nupu abil. Sealt edasi on lihtne – kõik töötab puldi navigeerimis- ja OK-nupuga.

  plaanb

  Häid valikuid ja suvised tele-elamusi!
  Kliki ja hakka meie sõbraks!