Laulu-ja Tantsupidu “Aja puudutus. Puudutuse aeg” HD kvaliteedis.

aerofoto-eestimaa-laulupidu-maa-ja-ilm-68107427Eesti kultuurielu suursündmuse, laulu- ja tantsupeo “Aja puudutus. Puudutuse aeg”, toome sinuni HD kvaliteedis.
Käesoleva nädala reedest pühapäevani, ehk siis kogu laulu- ja tantsupeo toimumise ajal, toome lisakanalil Sinuni kogu ETV programmi HD-s. Laulu- ja tantsupeo HD-formaadis ülekannet näevad pea kõik tavaantenniga vastuvõetava vabalevi kanalite vaatajad. Juhul kui ETV HD kanalit programmivalikus näha pole, tee oma teleris või digiboksis uus kanalite otsing. Juhiseid tegutsemiseks leiad seadme kasutusjuhendist.

ETV HD ajutine programm asub enamikel seadmetest programminimekirjas 6. positsioonil.

Laulu- ja tantsupeo HD programm jõuab vaatajateni järgmises tehnilises kvaliteedis:
Pildi resolutsioon vastab FullHD-le – 1920x1080i, heli edastamisel on kasutatud suurimat võimalikku bitikiirust – 384 Kbps.
Saadaval on ka elektrooniline telekava.

Ajutine ETV HD programm levib peaaegu üle kogu Eesti, vt. levikaarti:

leviala

 

 

 

 

 

 

 

 

Vabandame vaatajate ees, kelleni leviala veel ei ulatu.

Laulu- ja tantsupeo HD kvaliteedis ülekanne on suurepärane traditsioon, mis suurendab kaasaelamise võimalust televaatajatele, kes üritusest kohapeal ei saa osa võtta ning samas populariseerib parema heli- ja pildikvaliteediga teletehnoloogiat.

Kontrolli, kas oled valmis ETV HD kvaliteedi vastuvõtmiseks?

  • Sul on olemas toa- või katuseantenn. Kui ei, loe siit
  • Sinu teler on HD võimeline. Kontrolli teleri margi järgi toote spetsifikatsiooni (teleriga kaasas olnud kasutusjuhendist või tootja koduleheküljelt). Osadel üleminekuaja teleritel (2008. a) on küll HD, kuid  puudub Mpeg4 dekodeerimisvõimekus, ETV HD vaatamiseks on vaja ka seda.
  • Sa vaatad telerit piirkonnas, kus levib multipleks 6. ETV HD ajutine kanal on katuseantenni abil nähtav kõikjal Eestis, välja arvatud osal Läänemaal. Saartel saavad telekanalit vaadata Orissaare telemasti tööpiirkonnas elavad televaatajad. Saatejaamade vahetus läheduses võib proovida signaali vastuvõttu ka toaantenniga.

Signaali edastavad saatejaamad ja vastavad sageduskanalite numbrid ning kesksagedused (esitatud sulgudes) on järgmised:
Tallinnas E30 (546 MHz), Kohtla-Nõmmel E29 (538 MHz), Koerus E44 (658 MHz), Pärnus E32 (562 MHz), Narvas E29 (538 MHz), Haapsalus E30 (546 MHz), Orissaares E29 (538 MHz) ja Valgjärvel E40 (626 MHz).

Levikaardi ja täpsemad andmed saatejaamade kohta leiad TasutaTV kodulehelt https://digilevi.ee/saatejaamad/.

Vajadusel saad abi www.tasutatv.ee või kasutajatoest tel. 680 4040. Selleks, et saaksid alati värskeid uudiseid Digilevi TasutaTV kohta, liitu kindlasti ka kasutajaks meie veebilehel www.tasutatv.ee/registreeru/