• Millist internetiühendust on tarvis, et näha uut hübriidTV-d?

  17. Märts 2015

  internet2

  Kuna uue hübriidTV vaatamiseks on Sul vaja internetti, toome siin välja mõned märksõnad ja selgitused ning loodame, et nii orienteerud paremini hübriidTV jaoks vajaliku ühenduse leidmisel ja kasutamisel. Alustuseks vastus ühele lihtsale, kuid teinekord segadusseajavale küsimusele: kuidas on hübriidTV vaatajale tasuta, kui see eeldab ju internetti, mis on tasuline? Jah, pealtnäha on mõttekäik õige, kuid tegelikult peab need kaks asja omavahel lõpuni lahus hoidma: üks on internetiühendus ja teine selle sisu. Meie poolt pakutav sisu, hübriidTV, ja selle kasutamine ongi Sulle täitsa tasuta! Kuid tasuta sisu nägemiseks peab sul olema internet.

  ..aga milline internet?

  Kiirus:
  Et järelvaadatavad saated kenasti ja katkematult avaneksid, peab allalaadimiskiiruseks olema vähemalt 2 megabitti sekundis. Valdav osa pakettidest seda kiirust ka võimaldavad. Kui tahad, saad siia klikkides testida oma praeguse veebiühenduse kiirust. Kui see siiski jääb oluliselt alla 2MBit/sekundis, võta ühendust oma internetipakkujaga. Teadmiseks, et kui kiirus on 2-megabitist oluliselt madalam, siis hübriidTV küll avaneb, uudiseid, ilma jm kuvatakse, kuid just järelvaatamise kvaliteet kannatab – pilt hangub sageli.

  Maht: 1 tund järelvaatamist võtab umbes 700MB andmemahtu. Kui Sinu praegune internetipakett on madala mahupiiranguga, tasub see kindlasti üle vaadata, valides kas suurema mahupiiranguga või täiesti piirangutevaba paketi. Näiteks 30GB/kuus mahupiiranguga pakett võimaldab järelvaadata ca 42 tundi saateid. Arvestades, et hübriidTV abil näed saateid ju ka tavalise telelevi abil (ja siin aitab sind tavaline antenn, mitte internet), piisab 42-tunnisest järelvaatamisvõimalusest alustuseks küll ja veel!

  Kas internet kaabliga või juhtmevabalt? Arvestades mobiilse andmeside ühe kasvavat osakaalu, on mõistagi palju mugavam jagada oma nutiseadmes olevat internetti ka telerile. Nii saad sisuliselt oma telefonis oleva internetiga järelvaadata teleri abil pea kõiki Eesti kanaleid – igal juhul mõistlik ja nutikas tegutsemine! Märksõnaks telefoni menüüs on “mobile wi-fi hotspot”.

  Millist telerit on tarvis, et hübriidTV-d näha? Kliki ja loe siit!
  Kliki ja hakka meie sõbraks!