• Prantsuse teleuudistekanal France 24 on tänasest Eestis vabalevis

  01. Märts 2022

  Tingitult Ukraina kriisi eskaleerumisest on Levira otsustanud Eestis vabalevisse tuua Prantsusmaa riikliku teleuudistekanali France 24.

  France 24 on Prantsuse riigile kuuluv rahvusvaheline uudistetelevisioon, mis asub Pariisis. Selle kanalid edastavad prantsuse, inglise, araabia ja hispaania keeles ning on suunatud välisturgudele. Kanali uudistetoimetus koosneb 430 ajakirjanikust, mis koostöös 160 korrespondentbürooga annab ajakohast ülevaate ülemaailmsetest sündmustest.

  „France 24 telekanal lisatakse vabalevis kõigile, kes kasutavad antenni telepildi vastuvõtuks ning edastamise kulud võtab Levira enda kanda. Saime selleks Prantsusmaalt nõusoleku ja otsust toetab ka Riigikantselei. Levira eesmärk on tagada praegusel pineval ajal veel üks kanal, kus vaba info saab liikuda lisaks ERRile ja vene keelsele Nastojasheje Vremjale ning mida inimesed saaksid tasuta vaadata.“ ütles Kristo Kaasan, Levira Tehnoloogia- ja IT direktor

  Vabalevis ehk tasuta üle õhu kättesaadavad kanalid on Eestis ETV, ETV2, ETV+. France 24 saamiseks peab digiboksis või teleris tegema uute kanalite otsingu. France 24 on leitav kanalite loetelust positsioonilt number 8.

  Levira

  Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas.

  Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust.

  Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad.

  Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.