• Spikker: kuidas aktiveerida hübriidTV vaatamiseks vajalik HbbTV funktsioon vanematel nutiteleritel?

  23. Märts 2016

  Paljudel vabalevivaatajatel on kodus või maakohas telekas, millega saab tegelikult osa ka hübriidTV poolt pakutavatest tasuta lisavõimalustest. Eelduseks on, et hübriidTV huviline avab teleka menüü ning aktiveerib niinimetatud HbbTV funktsiooni. Ilma selleta meie hübriidTV lihtsalt ei avane, kuigi muus osas on teler kenasti internetiga ühendatud.

  Märksõnaks on HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV), kuigi tuleb tunnistada, erinevatel brändidel on see teleka menüüs sõnastatud ka hoopis eksitavamal moel. Seetõttu, potentsiaalne hübriidTV vaataja, siin väike spikker teema kohta. Ja anna kindlasti märku kui aktiveerimisega hätta jääd, aitame! (tel 680 4040 või tasutatv@levira.ee)

  Samsungi nutitelerid, alates 2014 aastast:

  2014.a. Samsung: uuenda tarkvara ning ava “SmartHub”. Edasi vaata siit >>>.
  2015.a. Samsung: uuenda tarkvara ning ava “SmartHub”. Edasi vaata siit >>>.

  Video 2015. a Samsungi HbbTV aktiveerimisest:

  LG nutitelerid, alates 2012. aastast:

  hübriidTV-d näeb kõikide LG Smart TV teleritega, mis toodetud 2012. aastal või hiljem. Ühenda telekas antenni ja internetiga ning veendu, et teleril oleks uusim tarkvara. Seejärel vaata, kas “Valiku” all on HbbTV “Sees”. Uuemate LG-de puhul on teekonnaks “Kanalid > HbbTV”:

  lg2

  Sony nutitelerid, alates 2012. aastast:

  Sony nutitelerid toetavad HbbTV-d alates 2012. aasta mudelitest, kuid tea, et näiteks Sony KDL-xxEXxxx seeria mudelitel HbbTV funktsiooni ei ole. Sisselülitamine menüü kaudu. Paraku ei ole Sony telerite puhul HbbTV teenuste aktiveerimine lihtne. Uuenda teleri tarkvara ning võta ette järgmine teekond: “Seaded > Digitaalsed seaded > Interaktiivse rakenduse häälestus“. Jah, kui viimatimainitud keeruline termin on “Sees”, siis hakkab hübriidTV Sinu teleris voogama!

  Sony telerite ühendamine

  Philipsi nutitelerid, alates 2012. aastast:

  Philipsi nutitelerid toetavad HbbTV-d alates 2012. aasta mudelitest. HbbTV funktsiooni leiab, sõltuvalt mudelist, kas “TV Seaded > Üldised seaded” või “Seadistamine > Üldsätted” alt. Mõistagi uuenda paralleelselt sellega ka teleri tarkvara.

  Philips1

  philips2

  Panasonicu nutitelerid, alates 2013. aastast:

  Panasonic 2013 ja 2014 Smart Viera telerid toetavad HbbTV-d. Sisselülitamine menüü kaudu. Aktiveerimiseks vali “Menüü > Seadistused > Andmesideteenused” ning vali “Automaatselt aktiveeritud”.

  Grundigi nutitelerid, alates 2013. aastast:

  Alates 2013 ja uuemad Grundig mudelid toetavad HbbTV-d. Vanematel aastakäikudel ainult kallima otsa toodetel. Sisselülitatud tehaseseadetega.


  Küsimuste korral kirjuta tasutatv@levira.ee või helista 680 4040.
  Kliki ja hakka meie sõbraks!