• Täna Kanal 2-s: esimest korda on tele-ekraanil kodumaine menufilm “Polaarpoiss”

  14. Mai 2017  Sel pühapäeval jõuab esimest korda televaatajate ette möödunud aasta üks meeldejäävamaid linateoseid, kodumaine kvaliteetdraama “Polaarpoiss”. Silmapaistvate näitlejatööde ja erilise filmikeelega “Polaarpoiss” mängib inimtunnete ja mõistuse piirimail esitades ajatu küsimuse – mis on unistuste hind?

  Režissöör Anu Auna esimese täispika mängufilmi keskmes on psühholoogiliselt keerukas lugu armastusest, kuritööst ja valikutest, mis panevad silmitsi seisma oma põhimõtete ja unistustega. Abiturient Mattias (Roland Laos) plaanib välismaale fotograafiat õppima minna, kuid tormiline armumine hulljulgesse Hannasse (Jaanika Arum) lööb kõik plaanid segamini. Bipolaarse häirega neiu tõmbab poisi karmide tagajärgedega sündmustekeerisesse – püüdes Hannat päästa, sooritab Mattias kuriteo, mis ähvardab ta aastateks trellide taha viia. Karistusest pääsemiseks on ainult üks viis – teeselda ainsat psüühikahäiret, mida ta tunneb. Bipolaarsust…

  Dünaamilise ja erilise pildikeelega linateos kandideeris Eesti Filmi- ja Teleauhindadel kokku kaheksale auhinnale, sh olid filminäitlejate kategooriates nomineeritud nii Roland Laos kui ka Jaanika Arum. Just “Polaarpoiss” tõstis seni avalikkusele vähetuntud näitlejad esile – usutavad ja haaravad rollisooritused pälvisid kiidusõnu nii kriitikutelt kui ka kinopublikult. Peategelaste kõrval teeb „Polaarpoisis“ kaasa ka erakordne hulk tuntud Eesti näitlejaid, sh Katariina Unt, Rein Oja, Ülle Kaljuste, Andrus Vaarik, Henrik Kalmet, Mirtel Pohla, Indrek Sammul, Ivo Uukkivi, Jaan Rekkor jpt.

  “Polaarpoiss” tele-esilinastub Kanal 2s sel pühapäeval kell 20:05.

  Saade on järelvaadatav hübriidTV-s: ühenda telekas lisaks antennile ka internetiga, vt siit.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!