• Telekanal 3+ on alates homsest nähtav vabalevis

  30. Aprill 2014

  3+_violet_logoAlates homsest hakkab Digilevi TasutaTV edastama venekeelset telekanalit 3+ vabalevis. 3+ on kaasaegne meelelahutuslik telekanal noortele ja aktiivsetele vene keelt kõnelevatele Eesti elanikele.

  „Maikuus on 3+ ühe kuu jooksul nähtav ka tavalise digiboksiga vabalevi televaatajale. Selle sammuga soovib MTG viia sõltumatu venekeelse programmi, sealhulgas „Aktuaalse kaamera“ uudised, võimalikult laia hulga televaatajateni ajal, mil venekeelse elanikkonna informeerimine on oluline,“ selgitas MTG Eesti tegevjuht Priit Leito.

  3+ juhi Jaanika Jelagina sõnul on vabalevisse minek suurepärane võimalus jõuda televaatajateni, kes pole veel enda jaoks sõltumatut venekeelset telekanalit 3+ avastanud. “Kuna meie venekeelses telekanalis on õhtustel saadetel eestikeelsed subtiitrid, ootaks ka Eesti televaatajate huvi kasvu,“ märgib Jelagina.

  AS Levira võrguteenuste divisjoni direktori Tarmo Osmani sõnul lisati algselt ajutiselt üheks kuuks TV3+ TasutaTV kanalite sekka, et pakkuda Digilevi TasutaTV vaatajatele ka venekeelset programmi. „Venekeelne elanikkond Eestis on suur ning loodame, et omakeelse teleprogrammi tasuta vaatamise võimalus ärgitab neid Digilevi TasutaTV-d kasutama, olgu see kodus või suvilas. Kuigi esialgu on kokkulepitud pilootprojektina TV3+ edastamine mai kuu jooksul, siis loodame, et vaatajate huvi kanali vastu on piisav, et seda koostööd oluliselt pikendada.“

  Osmani sõnul on TV3+ vaatamiseks Digilevi TasutaTV-s vaja vaatajatel teha oma digiboksis või teleris uus kanaliotsing, mille tulemusena lisandub uus kanal valikusse positsioonile 8. TV3+ levib kõikjal üle Eesti v.a saartel ehk leviala on võrdne France24-ga.

  Infot Digilevi TasutaTV leviala ning sobilike seadmete kohta leiab  www.tasutatv.ee. Teenuse kasutamiseks ei ole vaja sõlmida täiendavaid siduvaid lepinguid.