• Vabalevihuviline saab vastuse: kas Eesti kanaleid saab vaadata ka ilma digiboksita, kas piisab ainult telekast ja antennist? Jah, muidugi saab!

  13. Mai 2016

  db1782

  Taas vastame ühele TasutaTV kasutajatoele saabunud küsimusele, mille vastust tasub teada ilmselt ka paljudel teistel televaatajatel, kes tahaksid Eesti vabalevikanaleid (ETV, ETV2, ETV+, Kanal 2, TV3, Tallinna TV, France24) vaadata telerist kas kodus, suvilas või mujal.

  Küsimus: “Kas vabalevikanalite jaoks on alati tarvis digiboks osta?”

  Vastus: Kui 2010. aastal Eestis täielikult Digilevile üle mindi, oli poes ja kodudes valdavalt telekaid, millel ei olnud nn sisseehitatud digiboksi (teisisõnu: DVB-T või DVB-T2 tüünerit) ja/või siis ei olnud need MPEG-4 toega. Kuid tänaseks on olukord kardinaalselt muutunud ja kõik poesmüüdavad telekad on kas DVB-T või T2 tüüneriga varustatud ning nad toetavad ka MPEG-4 videokodeeringut. Ja sel juhul ei ole ühtki digiboksi Eesti vabalevikanalite vastuvõtuks tarvis. Piisab kui ühendada telekas otse antenni külge (tea ühtlasi, et suuremates linnades piisab pisikesest toa-antennist) ja kogu lugu. Jah, kanalid tuleb uuendada ja veenduda, et antenn oleks lähima saatja poole suunatud.

  Kui Sul on poes valida, kas osta DVB-T või DVB-T2 tüüneriga telekas, vali viimane. Sest DVB-T2 tüüneriga telekaga näed kenasti ka programme, mida edastatakse DVB-T võrgus, ent mitte vastupidi ning T2.  Ja kindel eelis on ka see, et just DVB-T2 võrgus levib hetkel ETV ja ETV2 HD kvaliteediga telepilt.

  Tea siis, et kui selline uuem telekas lisaks antennile ka internetiga ühendada, saad näha ka hübriidTV-d, mis teeb võimalikuks vabalevikanalite järelvaatamise ja palju muud.

  PS. Need telekad, mis on toodetud rohkem kui kuus aastat tagasi, vajavad siiski digiboksi, kuid tea, et digibokse on saadaval nii Euronicsis, Expertis, Photopointis kui Merges. Valik on suur. Kui Sul on kahtlus, kas Sinu telekas ikka vajab digiboksi, siis ole hea, võta kindlasti meiega ühendust ja teeme asja koos selgeks. Vabalevi jaoks piisab ilma kaardipesata boksist.

  Kui Sul on telekate, antennide, vabalevi või hübriidTV suhtes mistahes küsimusi, kirjuta meile tasutatv@levira.ee või helista meile 680 4040.

  kolmik
  Ühenda telekas lisaks antennile ka internetiga – nii saad tasuta järelvaatamise, Delfi TV jne, vaata lähemalt.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!