• Vabalevis on nüüd kaheksa kanalit, lisandus 3+

  01. Aprill 2022

  Reedel, 1. aprillil lisas Levira Eesti vabalevisse uue kanalina 3+.

  Telekanal 3+ on vabalevi kanalite loetelus positsioonil number 5.

  „Kuu aega tagasi oli vabalevis poole vähem kanaleid kui praegu, kuid Ukrainas alustatud sõda pani meid ühes partneritega kiiresti tegutsema, et tuua vabalevisse rohkem kanaleid ja pakkuda rohkem infot. Vabalevi on kättesaadav üle Eesti ning see ei vaja lepingu sõlmimist ühegi teenusepakkujaga, välja arvatud juhul, kui soovitakse lisaks vaadata tasulisi telepakette. Vabalevi vaatamiseks on vaja katuseantenni, telerit ja digitüünerit – juhul kui seda ei ole juba telerisse sisse ehitatud,“ ütles Levira tehnoloogia- ja IT direktor Kristo Kaasan.

  TV3 Grupp Eesti tegevjuht Signe Suur kinnitas, et telekanali 3+ naasmisotsus tuleneb hiljutistest sündmustest: „Ukrainas toimuva tõttu kehtestatud piirangud Vene telekanalitele ja Venemaal toodetud programmile lõid vajaduse pakkuda kohalikku kvaliteetset venekeelset sisu, mille järele on nõudlus suurem kui kunagi varem,“ selgitas Suur.

  3+ eetrisse jõuavad Ukraina, Euroopa, USA ja ka Eesti meelelahutuslikud sarjad ja filmid. Ühtlasi planeerib TV3 Grupp juba sel aastal toota lisaks ka värsket ja kohalikku venekeelset sisu. Telekanali 3+ programmis on argiõhtuti „Tallinna uudised“, „Rahva teener“, „Ukraina reisisaade“, lisaks Ukraina reality „Argipäeva tuhkatriinud“, detektiivi- ja põnevusseriaalid, Eesti sarjad „Litsid“, „Naiste sõda“ jpm ning lai filmivalik.

  Vabalevis saab vaadata nüüd kaheksat kanalit: ETV, ETV2, ETV+, 3+, inglisekeelset France 24, venekeelseid Euronewsi ja Current Time’i ning ukrainakeelset Україна 24. Viimase puhul on tegu juba mitmenda Ukraina kanaliga Eesti telelevis. ERR vahendab Jupiteris ukrainakeelset uudistekanalit ICTV ning inglisekeelset 1+1 Internationali. Україна 24, 1+1 Internationali ning Inter+ leiab lisaks Elisa teenustest.

  Levira

  Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad. Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.