• Vabalevis saab nüüd tasuta vaadata venekeelset Euronewsi

  04. Märts 2022

  Levira lisas vabalevisse venekeelse Euronewsi, millega suurenes vabalevis pakutav rahvusvaheliste teleuudiste maht. Eestis on nüüd vabalevis kokku kuus TV-kanalit, mis kajastavad Ukraina kriisi eesti, vene ja inglise keeles. Antenni kaudu kodudesse jõudva vabalevi vaatajaskond ulatub ligi 180 000 inimeseni.

  Venekeelne Euronews on vabalevi kanalite loetelus positsioonil number 10.

  „Vabalevi kanalid on nähtavad üle Eesti ning Levira eesmärk on viia ühes koostööpartneritega vaatajateni uudiseid mitmes keeles. Lisaks SD- ja HD-formaadis nähtavatele rahvusringhäälingu kanalitele ETV, ETV2 ja ETV+ on vabalevis nüüd kolm uudistekanalit. Enne venekeelset Euronewsi jõudis 2021. aasta juunis ekraanile Raadio Vaba Euroopa ja Ameerika Hääle venekeelne telekanal Current Time (Настоящее Время) ning veebruari lõpus naasis vabalevissse France 24,“ ütles Levira tehnoloogia- ja IT direktor Kristo Kaasan.

  Sellest nädalast lisas Eesti Rahvusringhääling Current Time’i ka Jupiteri veebikanalite valikutesse, kus kanalit saab jälgida üle veebi asukohast sõltumata aadressil https://jupiter.err.ee/otse/ext1. Jupiteri veebikanalite valikus on ka asukohast sõltumatu ligipääsuga ukrainakeelne otsekanal ICTV UA, https://jupiter.err.ee/otse/eri.

  Vabalevis olevate kanalite vaatamiseks ei pea liituma ühegi teenusepakkujaga ega sõlmima lepingut. Telepildi vastuvõtmiseks on vajalik antenn ning  digiboks, juhul kui vajalik tuuner ei ole juba telerisse sisse ehitatud. Lisaks edastab Levira õhu kaudu kümneid tasulisi telekanaleid, mida pakub operaator Elisa.

   

  Levira

  Digiteenuste ettevõte AS Levira on tehnoloogiapartner ettevõtetele, kelle äritegevus sõltub tehnoloogiast, kuid kes soovivad vajalike lahenduste pakkumiseks kaasata professionaalset teenusepakkujat. Levira toodab telesisu, aitab meediateenuste osutajatel telekanaleid kokku panna ning hoolitseb selle eest, et programmid oleksid eetris 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas. Levira on Eesti põhiline TV- ja raadiolevivõrkude operaator ja omab Eesti üht suuremat andmekeskust. Levira klientideks on rahvusvahelised ja kohalikud IT-ettevõtted ja meediateenuse osutajad. Levira aktsionärid on Eesti Vabariik ja Prantsuse telekommunikatsiooniettevõte TDF osalustega vastavalt 51% ja 49%.