• Värsked numbrid: augustis veetsid eestlased vabalevikanalite seltsis 57.9% üldvaatamisajast. Vaadatavaim oli taas Kanal 2, ETV parandas tulemust!

  08. September 2015

  emr

  TNS Emor avaldas täna ülevaate Eesti teleauditooriumist 2015. aasta augustis: keskmiselt vaadati televiisorit 3 tundi ja 2 minutit päevas. Eestlased veetsid telerite ees 2 tundi ja 56 minutit ning mitte-eestlased 3 tundi ja 15 minutit päevas. Eestlastel jagunes telekanali jälgimiseks kulunud aeg esmajoones Kanal 2 (22.0%), ETV (18.6%) ja TV3 (13.5%) vahel ning mitte-eestlastel PBK (15.6%), NTV Mir’i (15.1%) ja RTR Planeta (12.6%) vahel.

  Taas on vaadatuimaks Kanal 2 (TOP20-s oldi augistis kokku 10 saatega; kolm populaarsemat neist TOP2 “Sajandi armastus”, TOP5 “Suvereporter” ja TOP5 “Minu kooliaeg”). ETV on kenasti pildil ja võrreldes juuliga on reiting pisut tõusnud (17.9% pealt 18.6%ni). Kuu kõige vaadatumaks saateks osutus “Aktuaalne Kaamera”, TOP3 oli “Ringvaade” ning TOP7 “Sport”. Kahekümne vaadatuima saate hulka (TOP8)  jõudis ka TV3 oma uue saateformaadiga “Eesti parim pagar”.

  3
  Augusti vaadatuimad saated: ETV “Aktuaalne kaamera”, Kanal 2 “Sajandi armastus” ja ETV “Ringvaade”.

  Mis jääb joone alla? Esiteks, ikka seesama lihtne aga kordamist vääriv tõsiasi, et ka nn hooajavälisel ajal veedetakse üle poole (54.1%) vaatamisajast vabalevikanalite seltsis (ETV, ETV2, Kanal2 ja TV3). Kui aga lisada siia veel ETV2 2.8% ja TallinnaTV 1.0%, on üldtulemuseks 57.9%. Võrreldes juuliga (59.2%) on tulemus pisut nõrgem, kuid päris selge on see, et suve vähesed head ilmad olid paljuski just augustis ja kahtlemata mõjutab see ka telestatistikat.

  Kordamist väärib ka tõsiasi, et Eesti populaarseimate telekanalite nägemiseks ei pea kellelegi maksma, piisab sellest, kui Sul on tavaline antenn! Tasuta on ka nende kanalite saadete järelvaatamine, juhul kui ühendate interneti teleriga – vaata lähemalt siit.

  Milliseks kujunes edetabel programmide siseselt, vaata Emori lehelt, kliki >>>
  Kliki ja hakka meie sõbraks!