• Värsked numbrid: juulis veetsid eestlased vabalevikanalite seltsis 59.2% üldvaatamisajast. Vaadatavaim oli endiselt Kanal 2, kuid kolm kõige vaadatuimat saadet kuulusid ETV-le

  10. August 2015

  stattjuli

  TNS Emor avaldas eelmise nädala lõpul juulikuise ülevaate Eesti teleauditooriumist: Eesti elanikud vaatasid juulis televiisorit keskmiselt 3 tundi ja 5 minutit päevas. Eestlased veetsid telerit vaadates 3 tundi ja 8 minutit ning mitte-eestlased 3 tundi ja 29 minutit päevas.

  Nagu ikka, vaatasid eestlased peamiselt vabalevikanaleid: üldajast 21.8% vaadati Kanal 2, ETV-d 17.9% ja TV3 15.9%. Mitte-eestlastel jaotus vaatamisaeg PBK (17.6%), NTV Mir’i (14.5%) ja RTR Planeta (12.7%) vahel.

  Ka juulis oli Eesti vaadatuimaks Kanal2 (TOP20-s oldi kokku 8 saatega; kolm populaarsemat neist TOP4 “Suvereporter”, TOP6 “Suvereporter+” ja TOP7 “Sajandi armastus”). Vaatamata sellele, et ETV vaatamisaeg küll pisut vähenes (vrdl, juunis 19.4%), kuulusid kolm juuli kõige vaadatuimat saadet just ETV-le: võidu tõid  “Eesti mäng”, “Ringvaade” ja “Aktuaalne kaamera”.

  TV3 kõige populaarsemaks saateks oli juulis “Seitsmesed uudised” (TOP14) ja “Selgeltnägijate tuleproov” (TOP15 ja TOP17).

  koos
  Juuli popimad saated: ETV “Eesti mäng”, Kanal 2 “Suvereporter” ja TV3 “Seitsmesed uudised”.

  Mis jääb joone alla? Esiteks, ikka seesama lihtne aga kordamist vääriv tõsiasi, et julgelt üle poole ajast veedavad eestlased tasuta kanalite seltsis (ETV, Kanal2 ja TV3). Kui aga lisada siia veel ETV2 2.6% ja TallinnaTV 1.0%, on üldtulemuseks 59.2%. Jah, võrreldes juunikuu 61% on see paar pügalat vähem, ent põhjus on lihtne: telehooaeg on alles ees ja võib üsna kindel olla, et seejärel vaatajanumber saab vaatajanumber ainult kasvada.

  Teiseks: raudselt kõige populaarsemate Eesti telekanalite nägemiseks ei pea kellelegi sentigi maksma, piisab tavalisest antennist! Tasuta on ka nende kanalite saadete järelvaatamine, juhul kui ühendate interneti teleriga – vaata lähemalt siit.

  Milliseks kujunes edetabel programmide siseselt, vaata Emori lehelt, kliki >>>
  Kliki ja hakka meie sõbraks!