• Vasta neljale küsimusele ja vaata, kas Sina saaksid hübriidTV-d kasvõi täna õhtul telekast näha

  16. Märts 2016

  Mõnikord võib hübriidTV koju jõuda lausa märkamatult – viimati oli see mõned kuud tagasi, kui 2014. aasta Samsungi nutiteleritele jagati netis allalaadimiseks uut tarkvara, mille telerid öösel automaatselt külge võtsid ning seejärel, järgmisel päeval, pealtnäha iseenesest hübriidTV-d näitama hakkasid.

  Samas on Eestis palju neidki televaatajaid, kes ei ole hübriidTV-st veel osa saanud, kuigi vastav tehniline võimekus on olemas. Seetõttu siit Sulle mõned lühikesed küsimused: kui saad kõikidele öelda “JAA!”, on hübriidTV samahästi ka Sinu teleris.

  1. Kas Sa vaatad telekat antenni abil (sh tasulisel moel vaataja)?
  2. Kas Sul on nutiteler (internetiga ühendatav teler)?
  3. Kas Sinu nutiteler pärineb alates 2012.a või hiljem ja on üks nendest, mis pildil, vt all?
  4. Kas Sul on internet? (Võib olla ka telefonist jagatav)
  t12

  Kui oled kõikidele küsimusele andnud jaatava vastuse, siis on hästi ja põhimõtteliselt on asi lihtne: ühenda telekas lisaks antennile ka internetiga ning liigu 6. kanalile – seal ootab Sind hübriidTV. Ka vabalevikanalite kaudu saab hübriidTV-sse minna – selleks vajuta puldi punast klahvi. Kui Sul ei ole hübriidse funktsiooniga telerit, vaata siia.

  Veel mõned nõksud: hübriidTV võimalustest saad osa ka siis, kui oled ZuumTV klient. Tea, et seda ainult juhul kui vaatajakaart on otse teleris;  vastasel juhul hübriidi signaali kätte ei saa.

  Teiseks, kõikidel nutiteleritel, millel on hübriidTV võimekus, on menüüdes võimalik see kas sisse- või välja lülitada. Mõiste mõttes on see vaatajale küll üsna segaseks tehtud (menüüs võib olla see kui “andmeteenus” või nt “interaktiivsed seaded”), kuid seda uuri alles seejärel, kui oled teleka antenni ja netiga ühendanud aga hübriidTV signaal kohale ei jõua. Siis loe siit, kuidas aktiveerida HbbTV funktsioon.

  Muide, näiteks 2015 a. Samsungi SmartTV puhul tuleb nn SmartHubist alla laadida HbbTV rakendus (vt videospikrit siit).

  ioon

  Igal juhul tasub asi proovimist ja seda ka kõikidel neil, kes täna kaabli kaudu telekat vaatavad. Linnades ei ole tarvis ka suurt antenni, piisab kenasti väikesest toa-antennist, et Eesti suurimad telekanalid tasuta koju tuua ja pealekauba veel ka hübriidTV-d vaadata.

  Edu Sulle ja kui hätta jääd, siis ole hea, helista meile tel 680 4040 või kirjuta tasutatv@levira.ee. Aitame sind nii hästi kui oskame!
  Kliki ja hakka meie sõbraks!