• Hea vabalevi- ehk TasutaTV vaataja! Siit leiad meie saatesoovitused tänaseks

  05. Juuli 2016

  Siin on vaid valik tänaõhtuseid saateid, mida igaüks üle Eesti tasuta, vabalevis, näha saab. Eeldusel, et telekas on ühendatud antenniga (ja vajadusel digiboksiga). Ei ole mingit lepingut, kuutasu või muud. Eesti vabalevikanalid on ka tasuta järelvaadatavad juhul, kui Sul on uuem nutiteler, mis lisaks antennile ühendatud ka internetiga – nii saad osa hübriidTV-st.

  bam_v

  ETV 19.45 – “BAM”

  Dokumentaalfilm Baikal-Amuuri magistraali ehitajate lootustest ja tegelikkusest. Baikal-Amuuri magistraal ehk BAM sündis Leonid Brežnevi plaanist ehitada Lõuna-Siberisse viie aastaga 3500 kilomeetrit raudteed koos 200 uue raudteejaama ja linnaga. 1974. aastal hüüdis Brežnev: ”Jätke oma tavapärane elu ja ühinege selle patriootliku ettevõtmisega!” Kümned tuhanded noored uskusid teda ja läksid Siberisse tööle. Brežnev suri 1982. aastal ja BAM polnud kaugeltki valmis. Täies ulatuses valmis raudtee erarahastajate abiga alles kakskümmend aastat hiljem. Film räägib kuulsatest BAM-i veteranidest, kes uskusid ehitavat tulevikku omaenda kätega. Näeme teerajajate erakordset entusiasmi ja vaimujõudu, vaatamata epohhi absurdsusele. Tänastes karmides oludes otsivad nad võimalusi inimliku elustandardi säilitamiseks, kuigi muu maailm nad parema meelega unustaks. Stsenarist ja režissöör Jouni Hiltunen. Operaatorid Tahvo Hirvonen ja Jouni Hiltunen, helirežissöör Ivo Felt, monteerija Anne Lakanen, originaalmuusika Pessi Levanto. Produtsendid Kaarle Aho (Soome) ja Piret Tibbo-Hudgins (Eesti), tootjad Making Movies (Soome) ja Allfilm (Eesti).

  kodu2_c

  ETV, kell 21.30 – “Koduigatsus”

  Sarah asub haiglasse tööle ja üürib tuba klatšimoori juures, kes Elizabethi keelitusel aina uusi saladusi Sarah’st välja nuhib. Olivia teatab perele, et on lapseootel, ja loodab seeläbi oma suhteid Jamesiga parandada. Peretütar Anna pihib Sarah’le oma salaarmastusest.

  valguse_v

  ETV2, kell 22.00 – “Valguseigatsus”

  Filmi autori, rahvusvaheliselt tunnustatud Tšiili dokumentalisti Patricio Guzmani filmid on võitnud arvukalt auhindu. Need jutustavad Ladina-Ameerika tormilisest ja traagilisest ajaloost, ning toovad vaataja silme ette meenutuse Tšiili revolutsioonist ja Pinocheti režiimist.”Valguseigatsuse” sündmuspaigaks on Atacama kõrb, kus astronoomid püüavad jõuda elu tekkimise saladusteni. Samas kõrbes otsivad naised Pinocheti režiimi ajal hukatud ja ühishaudadesse heidetud lähedaste jäänuseid. Filmis põimuvad iidsete tsivilisatsioonide jäljed, tänapäeva teaduse saavutused ja poliitilised kuriteod ning inimkannatused. Film pälvis 2010. aasta Euroopa Filmiakadeemia parima dokumentaalfilmi auhinna – Prix Arte.

  koogis_ramseyga_782

  TV3, kell 17.55 – “Suvesangarid”

  Gordon võistleb seekord DJ Sara Coxiga. Restorani tuleb sööma Jonathan Ross ja tema eine eest hoolitsevad Lancashire politseinikud.

  Suvesangarid_782

  TV3, kell 21.30 – “Suvesangarid”

  Suvesangarid Kristjan Rabi ja Indrek Vaheoja lõbus retk suviselt kaunil Eestimaal. Nagu ikka, kohtutakse teel huvitavate inimeste, põnevate lugude ja pööraste eksperimentidega.

  soovid

  hübriidTV-st ja seega ka DelfiTV-st saad osa täiesti tasuta. Sul peab olema 2012 a. või hilisem Smart TV teler, millel on hübriidne funktsioon. Küsimuste korral kirjuta tasutatv@levira.ee või helista 680 4040.
  Kliki ja hakka meie sõbraks!