• Korduma kippuvad küsimused vabalevi 1.07.2024 uuenduste kohta

  01. Juuli 2024
  • Kuulsin uudist, et alates 1.juulist on kanal 2 ja duo kanalid vabalevis. Kuidas ma neid näen?

   Jah alates 1.juulist on Kanal 2, Duo 4, Duo 5 ja Kanal 7 nähtavad vabalevis HD-formaadis, mis võimaldab kõigil Eesti televaatajatel jälgida Pariisi 2024. aasta suveolümpiamänge tasuta, üle Eesti. Telekanaleid näeb tavaantenniga Mux4 levialas (vt. leviala pilti allpool) ja sõltumata tasulise telepaketi olemasolust. Leia endale lähim saatemast jm info siit Digilevi signaali edastavad saatjad – Digilevi HübriidTV | Digilevi HübriidTV  infot antennide kohta leiad Antennid ja paigaldus – Digilevi HübriidTV | Digilevi HübriidTV ja paigaldajate kohta Osta antenn või telli paigaldus – siit leiad nimekirja selle ala ettevõtetest – Digilevi HübriidTV | Digilevi HübriidTV .  Levira ühtegi teenust eraklientidele ei paku. Meie hoolitseme, et signaal eetrisse jõuaks. 

  1.juuli seisuga on vabalevis 11 kanalit: ETV, ETV2, ETV+, Kanal 2, Duo 4, Duo 5, Kanal 7 Current Time (Настоящее Время), Ukraina24, France 24 ning UHD kanal MuseumTV 4k.

  • Kas see tähendab, et kui mul pole teleril HD võimekust, siis ma ei näe kanaleid?

  Jah- Sinu teleril peab olema HD võimekus. Juhul kui sa näed ETV kanaleid HD formaadis siis võiksid näha ka DUO kanaleid. Oluline on teada, et ETV HD, ETV2 HD ja ETV+ HD edastusel kasutatakse vanemat videokodeeringut – AVC! https://www.levira.ee/programm.pdf

  Kui sinu näitab ETV HD-d aga Duo HD kanalitel puudub pilt, siis puudub Sinu teleril uuem videodekooder, mis oskaks HEVC videokodeeringut. Enne aastat 2018 toodetud seadmed ei pruugi toetada HEVC videokodeeringut. Paar aastat vanad digiboksid, näiteks eStar on sama puudusega.

  • Umbes 5-6a vanad telerid peaksid nägema DUO kanaleid, suure tõenäoususega ka 4K.
  • HD ja UHD ei ole samad asjad. Esineb võimalus, et näete DUO kanaleid aga 4K kanalit ei näe.
  • Kas mul on vaja ainult antenni ja telerit?

  Jah- ühenda seadmed ja tee kanaliotsing/kanalihäälestus. Osades telekates ilmuvad kanalid automaatselt valikusse peale seda kui mõnele HD kanali numbrile vajutada. Aga alati tasub ka signaali probleemi vms osas proovida kanaliotsingut. Vastuvõtuseadme restarti (ehk saba seinast ja tagasi) on alati mõistlik teha, kui seade on töödanud järjest juba pikemat aega. Kui peale kanaliotsingut nimekirja neid ei ilmu, siis kas:
  a) seadmel puudub DVB-T2 vastuvõtu võimekus (taaskord seadme vanus!)
  b) sisendis puudub Mux4 signaal (vt. leviala kaarti, kontrolli antennisüsteemi)  

  • Minu kanalite nimekirja ilmusid eelnimetatud kanalid aga ma ei näe neid..

  Kanalite listi tulevad kõik kanalid – aga see ei tähenda, et signaal telerisse jõuab. Tänapäeval on enamik poes müüdavaid telekaid sellised, millega HD ja UHD kanaleid näeb. Kui eraldi digiboks on vahel, siis see võib olla ka probleemiks. Kui sul on uuem teler siis proovi digiboks vahelt ära võtta ja antenn otse teleri taha ühendada. Enne aastat 2018 toodetud seadmed ei pruugi toetada HEVC videokodeeringut.

  • Kust ma tean, kas mu telekas on 4K?

  Kui sul on teler ühendatud tavaantenniga ja sa näed Duo HD kanaleid, aga MuseumTV 4k kanalil puudub pilt, siis tõenäoliselt su telekal pole UHD võimekust. Uuri oma televiisori juhendit.

  • Museum TV- Mis kanal see on ja kust kohast ma kava näen?

  Museum TV kohta saab siit infot: https://www.museumtv.art/en/why-a-channel-about-art/

  See on inglise keelne kunsti kanal, mille kava on leitav nende kodulehelt TV Guide – Museum TV

  • Mis kanali numbrite alt ma need uued kanalid leida võiksin?

  Kanalite positsioonid alates 1.07.2024 (sõltuvalt vastuvõtuseadmest, võib kanalite järjestus olla teine): Kui oled Elisa klassiks paketi klient olnud siis DUO HD kanalite numbrid jäid samaks.

  201 – ETV HD

  202 – ETV2 HD

  207 – ETV+HD

  203 – Kanal2 HD

  212 – Duo 5 HD

  214 – Duo 4 HD

  245 – Kanal 7 HD

  246 – MuseumTV 4k

  UHD signaali leviala kaart.

  Leviala kaart

  NB! Varem edastas Levira multiplex 4-s Elisa klassik paketi vaatajatele HD kanalid. Elisa otsustas neist loobuda, küsimuste korral tuleb pöörduda Elisa poole. Levira on kõigest teenusepakkuja. Uudis ka digilevi lehel: Info Elisa Klassik klientidele – Digilevi HübriidTV | Digilevi HübriidTV.

  Anna kindlasti tagasisidet 4K kanali kohta Kasutajatugi – Digilevi HübriidTV | Digilevi HübriidTV