• Kus asuvad Eestis vabalevikanaleid edastavad TasutaTV saatjad; kuidas sellest teadmisest kasu saada? Täna räägime MUX1-st

  25. Aprill 2016

  Kuna üksjagu aega oleme oma kanalites hübriidTV teemasid fookuses hoidnud, on nüüd paras aeg naasta õhu kaudu leviva põhiteenuse juurde – teemaks on TasutaTV ehk Eesti vabalevikanalite signaali levitamine. Vaata pilti: näidatud kohtades on nn Multipleks 1 võrgu saatjate asukohad. Multipleks 1 võrgus levivad Eestis ETV, ETV2, Kanal 2 ja Tallinna TV. Signaal edastatakse 33 saatja abil – Ruhnust Narvani, Tallinnast Valgani. Tuntumateks mastideks (loe: saatjate asukohtadeks) on kahtlemata Tallinna Teletorn, Koeru, Valgjärve, Orissaare ja teised. Küllap olete neid ikka aja jooksul märganud.

  On olemas põhisaatjad ja niiöelda gapfillerid ehk abisaatjad, mis keerulisema topograafiaga kohtades (vt kaardil Lõuna-Eesti ja põhjarannik Vihasoost Kundani) signaali kättesaamise võimalikuks teevad. Samuti on abisaatjad linnades (Tallinn, Tartu).

  mux1

  Kuidas MUX1 kaardist kasu saada? Asi on lihtne – kui elad võrdlemisi saatja läheduses (max ca 15km; palju sõltub maastikuoludest), piisab mõnekümne eurosest toaantennist, et MUX1 võrgus edastatavaid telekanaleid tasuta näha. Kui oled kaugemal, tuleb hankida juba korralikum antenn, täpsem info antennide kohta avaneb siit. Oluline on antenn saatja suunas sättida ning seejärel teleka või digiboksiga kanaleid otsida. Kui automaatotsing ei aita, tasub proovida käsitsiotsingut. Meie saatjate sagedused käsitsiotsingu jaoks leiad siit.

  Kindlasti tasub see artikkel kõrva taha panna kõikidel neil, kes suveks maale elama siirduvad ja Eesti põhikanaleid ikka toredalt telekast vaadata soovivad. Kui aga vaatamata ponnistustele meie signaali kätte saada ei õnnestu, siis võta kindlasti ühendust TasutaTV kasutajatoega tel 680 4040 või kirjuta meile tasutatv@levira.ee – aitame, nii kuis oskame ja saame.

  Teadmiseks, et MUX1 ei ole ainus võrk, milles tasuta telekanaleid edastatakse. Näiteks TV3, ETV+ ja France 24 asuvad Multipleks 6 võrgus, ETV ja ETV HD kvaliteedis aga meie Multipleks 7 nimelises DVB-T2 testvõrgus. Kõigest aga eraldi, nii on lihtsam. Kui sind siiski huvitab, millised saatjad TV3 edastavad, vaata siia.

  Ühenda telekas lisaks antennile ka internetiga – nii saad tasuta järelvaatamise, Delfi jne >

  kolmik

  Küsimuste korral kirjuta tasutatv@levira.ee või helista 680 4040.
  Kliki ja hakka meie sõbraks!