• Vastame vabalevihuvilisele: kas arvutist on võimalik tasuta telekanaleid vaadata? Jah, kuid vajalik on väike tüüner ja antenn!

  27. Jaanuar 2017

  vvv

  Täna on meilt mitmel korral küsitud, kas meie poolt edastatavaid kanaleid on võimalik otsepildis vaadata ka arvutis. Teemaks on siis ETV, ETV2, ETV+, Tallinna TV ja France 24 otsevaatamine, kusjuures signaal saabuks arvutisse õhu kaudu. Paneme vastuse sellele küsimusel siia kirja, et ka teised võimalikud huvilised vastust teaksid.

  Küsimus: “Kas vabalevikanaleid näeb ka otse arvutist?”

  Vastus: Jaa! Selleks on tarvis väikest ja soodsat vidinat, mis meie poolt edastatava DVB-T signaali arvutile arusaadavaks teeks ning antenni, mis signaali arvutisse tooks. Näiteks Photopointi lehelt leiad lausa terve alamkategooria “TV kaardid” kus väljas ülalolev, koos väikese tüüneri, puldi ja antenniga varustatud komplekt (hind hetkel 13.99€) ning terve rida ka teisi põnevaid tooteid. Ka Euronicsil on väike DVB-T tüüner saadaval. Küllap leiab seesuguseid väikeseid USB-pessa käivaid DVB-T tüünereid ka mujalt.

  Küsi kindlasti müüjalt täpsustavat infot antenni kohta. Suuremates linnades nagu Tallinn, Tartu või Pärnu saab üldjuhul hakkama toa-antenniga, kuid saatjatest kaugemal kui 10km on sageli tarvis toekamat katuseantenni. Seda, kui kaugele jääb sinu elukohast lähim vabalevisaatja, on võimalik vaadata kaardilahendusest.

  PS. Antud juhul käib jutt ainult vabalevikanalite reaalajas vaatamisest, st hübriidTV-d arvuti kaudu ei näe; viimane on puhtalt telekale mõeldud lahendus.

  Kui Sul on vabalevi suhtes mistahes küsimus, kirjuta tasutatv@levira.ee või helista meile 680 4040.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!