• Vastame vabalevihuvilisele: kas saab ka ilma digiboksita, ja kas piisab sellest, et ostan ükskõik millise antenni?

  12. Jaanuar 2017

  ant

  Taas vastame ühele TasutaTV kasutajatoele saabunud küsimusele, seekord teemaks antenn ja digiboks.

  Küsimus nr 1: “Kas TasutaTV toimib ka ilma digiboksita teleril?”

  Vastus:
  Jaa, ikka toimib, aga samas täpsustame: teadke, et juba viimased kuus aastat müüakse Eestis digiboksiga varustatud telereid (märksõnaks on DVB-T või T2 teleri juhendis). Nende puhul ei ole tarvis teha muud, kui ühendada antenn otse telekaga. Telerid, mis on toodetud enne 2010. aastat, vajavad eraldiseisvat digiboksi – need on saadaval pea kõikides Eesti elektroonikakauplustes (hinnad algavad paarikümnest eurost). Kui ostma lähete, öelge müüjale, et soovite vaadata vabalevikanaleid.

  Küsimus nr 2: “Kas piisab sellest, et ostan ükskõik millise antenni ja panen teleka taha või on vaja korterist vedada antenn?”

  Vastus: Ei, nii ei saa öelda – ükskõik milline antenn ei pruugi vabalevikanalite vaatamiseks kohe mitte kindlasti sobida. Kui vaatamiskoht jääb meie saatjate vahetusse lähedusse (nt 10-15km raadiuses) ja otseseid visuaalseid takistusi teie vaatamiskoha ja meie saatja vahel ei ole, siis tõesti, piisab väikesest toa-antennist. Samas teadke, et poodides müüakse ka väga väikese võimekusega antenne, seetõttu soovitame meie käest konkreetse mudeli kohta nõu küsida. Toa-antenn võiks olla võimendusega, see tuleb suunata meie saatja poole ning peaks asuma võimalikult akna lähedal. Vt üht mudelit nt Merge lehelt. Kui vaatamiskoht jääb meie saatjatest oluliselt kaugemale, läheb tarvis välisantenni, mis tuleb paigaldada võimalikult kõrgele. Vt selle kohta siit.

  Soovitame kõigepealt oma vaatamiskoha aadress meie kaardiotsingusse sisestada – nii saate näha, mis suunas ja kui kaugele jääb lähim vabalevikanaleid edastav saatja ja kuidas asetada antenn. Kaardirakenduse leiad siit.

  Kui eelneva kohta tekkis küsimusi kirjuta meile tasutatv@levira.ee või helista 680 4040.

  kolmik
  Ühenda telekas lisaks antennile ka internetiga – nii saad tasuta järelvaatamise, Delfi TV jne, vaata lähemalt.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!