• Spikker: kuidas näha suvetelerist tasuta Eesti kõige vaadatumaid telekanaleid?

  18. Mai 2017

  Kui soovid suvel maakodus tasuta Eesti vaadatumaid telekanaleid näha, siis tea, et see on täitsa võimalik – tarvis on pealehakkamist, telekat ja antenni. TasutaTV kaubamärgi levitame Eesti vabalevikanaleid üle terve riigi ning Kantar Emori abiga teame, et eestlaste seas vaadatakse neid põhiajast julgelt üle 60%. Kui Sina oled üks neist, keda see võimalus huvitab, siis loe edasi:

  1. Kõigepealt sisesta kaardirakendusse oma aadress ja vaata, kui kaugel ning millises suunas jääb Sinust meie lähim vabalevisaatja. Kui kaugus saatjani on kuni 5 kilomeetrit, piisab signaali vastuvõtuks toa-antennist. Kui saatja asub kaugemal, on tõenäoliselt tarvis katuseantenni. Kuna signaali tugevus sõltub paljuski maastikust (kuppelmaastik vs lage põld, meri või mets jne), siis ühest kinnitust levi kvaliteedile on võimatu anda. Igal juhul tea, et tarvis on antenni; nende kohta saad lugeda siit. Antenn tuleb suunata meie lähima saatja suunas. Antennid leiad ka Merge lehelt, kliki >>>

  2. Kui antenn olemas, säti see tuppa või katusele kas oma jõududega või võta ühendust antennipaigaldajaga. Parima tulemuse saavutamiseks soovitame kindlasti viimast. Siit edasi on sul kaks teed, lihtsuse huvides nimetame üht klassikaliseks ja teist nutikaks lahenduseks. Küll sa ise tead, kumb sobib Sulle rohkem!

  Plaan A: klassikaline

  Kui Sul on vanem teler (ostetud enne 2010. aastat), tuleb juurde hankida lihtne digiboks, vt Merge lehelt. Kui telekas on uuem, ei ole mingit digiboksi enam tarvis. Suuna antenn lähimale saatjale, ühenda see otse teleriga ning skaneeri kanalid: kui kõik kanalid on olemas, on sinu telekas võimalik tasuta vaadata 7 kanalit (ETV, ETV2, ETV+, Kanal2, TV3, Tallinna TV, France24). Naudi – nii lihtne ongi tasuta Eesti vabalevikanaleid vaadata!

  Plaan B: nutikas

  Kui soovid lisaks ülalmainitud kanalitele näha ka looduskaameraid, Delfi TV ülekandeid, kuulata raadiot ja saada osa muust sisust, siis soovitame lisaks hübriidTV-d. Nii saad vabalevikanaleid ka tasuta järelvaadata.Plaan B puhul peab sul olema uueu nutitelekas, mis tuleb lisaks antennile ühendada ka internetiga, kusjuures aktiveerima peab ka teleka HbbTV funktsiooni. Kui HbbTV on aktiveeritud, teler on kas kaabli või nutitelefoniga võrgus ja antenn on kindlalt teleri küljes, saad osa ka hübriidTV-st.

  Häid valikuid ja suvised tele-elamusi! Küsimuste korral helista 680 4040 või kirjuta tasutatv@levira.ee
  Kliki ja hakka meie sõbraks!