• Vastuseks vabalevihuvilisele: kuidas tasuta telekanalid telekas üles leida?

  21. Veebruar 2017

  Taas vastame ühele TasutaTV kasutajatoele saabunud küsimusele, mis võib lisaks antud küsijale kõnetada ka paljusid teisi, kes oma koju vabalevikanalite vaatamiseks teleka on hankinud.

  Küsimus: “Kuidas skaneerida kanaleid, kuidas need telekas üles leida?”

  Vastus: Aitäh hea küsimuse eest! Tõepoolest, selleks, et Eesti vabalevikanaleid näha, tuleb need kõigepealt üles otsida. Kuidas toimida? Enne kui teed telekale kanaliotsingu, vaata siit, mis suunas jääb sinust meie lähim vabalevisaatja ning suuna sellele sobiv antenn. Mõiste “sobiv” tähendab siinkohal seda, et kui elad saatja vahetus läheduses (max 10-15km), piisab tõenäoliselt toa-antennist; kui elad kaugemal, on tarvis katuseantenni.

  Kui antenn on teleka külge ühendatud (tea, et kõik tänased telekad on digiboksiga varustatud, st antenn läheb otse telekasse), võta lahti teleka menüü ja otsi sealt “Seaded” ning leia mõisted “Automaatotsing”, “Häälestus” vms. Kui küsitakse sisendallikat, vali “Antenn” või “DVB-T” ning otsing algabki. Kui automaatotsing miskipärast tulemust ei anna, tasub proovida ka käsitsiotsingut – valik asub reeglina automaatotsingu kõrval. Sinna sisesta siis just selle saatja sageduskanal, millele su antenn on suunatud. Nimekirja sageduskanalitest leiad siit.

  Kui Sul tekkis küsimusi, kirjuta meile tasutatv@levira.ee või helista 680 4040, aitame meeleldi.

  kolmik
  Ühenda telekas lisaks antennile ka internetiga – nii saad tasuta järelvaatamise, Delfi TV jne, vaata lähemalt.

  Kliki ja hakka meie sõbraks!